Denizli'de Hastaneler Dolu Olduğu İçin 17 Yaşındaki Genç Öldü

İYİ Parti Denizli Siyasi İşlerden Sorumlu il başkan yardımcısı Uz. Dr. Süleyman Kaynar Denizli’de iki gün önce yaşanan ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Covd-19 pandemisi nedeniyle Denizli’de yoğun bakım üntelerinin dolduğunu ve. DR. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencin hayatını kaybettiğini söyledi.

GÜNCEL 06.11.2020, 18:24 06.11.2020, 18:48
Denizli'de Hastaneler Dolu Olduğu İçin 17 Yaşındaki Genç Öldü

Devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde yer olmadığını, özel hastanelerde de durumun farklı olmadığını belirten Uz. Dr. Süleyman Kaynar, “Denizli’de yoğun bakım üniteleri dolmuş vaziyettedir. Covd-19 pandemisi nedeniyle diğer ağır vakalar mağdur olmaktadır. Bilim insanlarımız Eylül ve Ekim’den itibaren koronavrüs vakalarının artacağını ve buna bağlı ölümlerin önemli ölçüde artacağını önceden öngörmüş, Sağlık Bakanlığı’nı uyarmıştır. Fakat bilimden yoksunu uygulamalar sonucunda bu vahim tablo gün geçtikçe artmakta, önlenemez bir hal almaktadır. Bu vahim tablonun en acı örneğini 2 gün önce yaşadık. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencimiz acil olarak hastaneye gönderilmiş, tedavisinin yoğun bakım üntesinde yapılması gerektiği halde yoğun bakımda yer olmadığı için gencecik bir evladımız dün akşam hayatını kaybetmiştir.

Yaşanan bu olaylardan ders çıkarmalı, tüm önlemlerimizi almalıyız. Denizli’de vakaların artış gösterdiği bugünlerde acilen yoğun bakım yatak sayıları artırılmalı, yeterli bir büyüklükte sahra hastanesi kurulmalıdır. Ayrıca Covd-19 şüpheli ve pozitif vakalar için ayrı bir taşıma sistemi kurulmalı, tüm personel yasaların öngördüğü çalışma süres üzerinde
çalıştırılmamalıdır.” Açıklamalarında bulundu.
 

Yorumlar (1)
Çiğdem 11 ay önce
Ağzına sağlık hocam çok acı bir olay çok üzüldüm Allah sonumuzu hayır etsin Allah senden razı olsun