banner1348

Denizli Barosu: Avukatlarda 3 bin 600 istiyor

657 sayılı Devlet Memurları kanununa tabi avukatların ek göstergelerinin 3000 olduğunu hatırlatan Denizli Barosu, “Diğer emsal meslek gruplarına tanınan mali haklar kamu avukat ve hukukçularına tanınmalıdır.”  dedi.

Denizli Barosu: Avukatlarda 3 bin 600 istiyor

HABERDENİZLİ.COM

24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler seçim beyannamelerinde ek göstergesi 3000 olan bazı meslek gruplarının 3600’ yükseltileceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı  açıklamada AK Parti seçim beyannamesi ile Polis, Öğretmen, Hemşire, Din Görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağı müjdesini verdi. 

Kamuda çalışan avukatların da ek göstergelerinin 3000 olduğunu hatırlatan Denizli Barosu, yaptığı yazılı açıklamada  “Birçok unvanlı meslek sınıfının ek göstergeleri 3600 ve daha üzerine yükseltildiği halde, kamuda çalışan avukatların ve hukukçuların ek göstergeleri hala 3000’dir. Diğer emsal meslek gruplarına tanınan mali haklar kamu avukat ve hukukçularına tanınmalıdır. 24 Haziran seçimleri yaklaşırken tüm adayların ortak vaatleri arasında bulunan 3600 ek gösterge kamuda çalışan avukatları da kapsamalıdır. Kamu avukatlarımızın bir an önce  mağduriyetlerinin giderilmesi için kim seçilirse seçilsin 3600 ek göstergenin verilmesi konusunun takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşırız.” İfadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER