Honaz Belediyesinden, Borcu Olanlara Büyük Fırsat

Honaz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada belediyeye borcu olanların yapılandırma kapsamına girdiği belirtildi.

Honaz Belediyesinden, Borcu Olanlara Büyük Fırsat
Açıklamada 31 Ekim’e kadar başvurulması durumunda kanun kapsamına giren borçların gecikme faizi, vergiye bağlı cezaların hepsinin silindiği ve ayrıca taksit imkânları sunulduğu ifade edildi. Yapılan açıklamada, “Kamuoyunda borçların yapılandırması olarak bilinen 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 19 Ağustos 2016 Tarihli ve 29806 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yasanın Belediyeleri ilgilendiren 1.maddesinin (g) bendine göre, vadesi 30.06.2016 tarihinden (bu tarih dâhil) önce olan birçok kişiyi ilgilendiren ve 6736 sayılı Yasa ile Belediyemize borcu olan vatandaşlara borçlarını yeniden yapılandırma fırsatı sunuluyor. Belediyeye borcu bulunan mükelleflerin kanundan faydalanmak için 31 Ekim 2016 tarihine kadar, doğrudan Honaz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Tahakkuk Servisi’ne müracaat etmesi gerekiyor. Vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan kanunla birlikte yeniden yapılandırılan borçların faizlerinde büyük indirime gidiliyor. Farklı taksit ve vade seçeneklerinin bulunduğu yapılandırma planıyla vergi ve su borcu bulunan vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek.
“ÖNEMLİ BİR FIRSAT”
Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, borcu olan vatandaşların birçok artı sağlayan bu süreci kaçırmamasını istedi. Devecioğlu açıklamasında"Kanun, belediyemize çevre temizlik, emlak, ilan ve reklam ile arazi sulama suyu gibi borcu bulunan vatandaşlarımıza yönelik taksitli ödeme imkânı tanımaktadır. Borç yapılandırmasından yararlanacak mükelleflerimizin 02.09.2016 tarihinden itibaren 31 Ekim tarihine kadar Honaz Belediyesi Gelir Tahakkuk Servisimize müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Umuyorum ki bu kanunla beraber vatandaşlarımız da kamuya ait borç yükünden kurtularak rahatlayacaklardır." ifadelerini kullandı.

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER