DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya ilgi yoğun oldu. Meslek Komitelerinin talep, sorun ve çözüm önerilerini de aktarma fırsatı bulduğu toplantıda konuşan Başkan Kasapoğlu, “Yönetim dönemimizin başından beri meslek komiteleri ortak toplantılarına fazlaca önem veriyoruz. Çünkü Denizli Sanayi Odası’nın çalışması ve üretkenliği, meslek komiteleri kararlarına ve toplantılarına bağlı. Sizin görüşleriniz, toplantılarda sunduğunuz öneriler ve tavsiyeleriniz, bizim Yönetim Kurulu Kararlarımızın bel kemiğini oluşturuyor” dedi.

17 farklı meslek grubunu temsil eden Denizli Sanayi Odası, tüm çalışmaların temelini oluşturan ve sektörlerin gelişimine ciddi katkılar sağlayan Meslek Komitelerini M. Feridun Alpat Konferans Salonunda düzenlediği ortak toplantıda bir araya getirdi.

DSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı, Oda Başkanımız Selim Kasapoğlu, DSO Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli ve Komite Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu’nun katılımcıları selamladığı ve akıştan söz ettiği toplantıda, Denizli Sanayi Odası tarafından hazırlanan Denizli sanayisini, dinamiklerini ve parametrelerini ele alan video da salonda üyelerle ilk kez paylaşıldı.

“MESLEK KOMİTELERİMİZİN ÖNERİLERİ VE GÖRÜŞLERİ YÖNETİM KURULU KARARLARIMIZIN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURUYOR”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren DSO Başkanı Selim Kasapoğlu,  “Yönetim dönemimizin başından beri meslek komiteleri ortak toplantılarına fazlaca önem veriyoruz. Çünkü Denizli Sanayi Odası’nın çalışması ve üretkenliği, meslek komiteleri kararlarına ve toplantılarına bağlı. Sizin görüşleriniz, toplantılarda sunduğunuz öneriler ve tavsiyeleriniz, bizim Yönetim Kurulu kararlarımızın bel kemiğini oluşturuyor. Düzenli periyotlarla yaptığınız meslek komiteleri toplantılarının sonuçlarını, biz artık her Yönetim Kurulu toplantısında değerlendiriyoruz. Bizim de yönetim olarak sizlerden beklentilerimiz var. Önerilen kararların aslında uygulanabilirliğinin de meslek komitelerinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu husus dikkate alındığında ortaya daha üretken sonuçlar çıkarabiliriz. Komitelerimiz aracılığıyla sektörlerimizdeki tüm paydaşları bir araya getirerek, ortak sorunlara çözüm bulma, sektörel kalkınmayı teşvik etme ve üyelerimize rehberlik etme arzusunu taşıyoruz” dedi.

KASAPOĞLU: “MODEL FABRİKA İLE DENİZLİ SANAYİSİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORUZ”

Kasapoğlu, “Sizlerden gelen geri bildirimlerle sürdürülebilirlik en önemli konularımızdan biri. Bu kapsamda sürdürülebilirlik birimizi oluşturduk. Sürdürülebilirlik Komisyonumuz, verimli bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında Verimlilik Komisyonumuzu da oluşturmuştuk. Bugün Türk firmalarının Global piyasalarda rekabet edebilmesinin kilit noktalarından biri verimliliği. Verimlilik Komisyonumuzun kontrolünde yine Model Fabrikayı yürütüyoruz ve hızlı bir şekilde devreye almaya çalışıyoruz. Biz Model Fabrika ile Denizli Sanayisinin önünü açmak istiyoruz.” dedi.
Kasapoğlu, “Sanayi Odası olarak en önemli görevlerimizden biri de sanayicilerimize uygun arsa temini, Sanayi alanları üretmek. Bu anlamda da Makine İhtisas OSB ile ilgili Çivril’de, Bozkurt'ta ve Çardak’ta çalışmalarımız devam ediyor.” İfadelerine yer verdi.

KASAPOĞLU: “ORPAK’A YENİ GÖREVLERİNDE KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Başkan Kasapoğlu konuşmasında, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Buldan Belediye Başkanı seçilen DSO 15. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Ali Orpak’ı da tebrik ederek,    “Yeni görevlerinde kendilerine kolaylıklar ve başarılar diliyorum. En kısa zamanda da kendilerini ziyaret edeceğiz.” dedi.

PROF. DR. AŞKINER GÜNGÖR VERİMLİLİK ÇALIŞTAYI HAKKINDA SUNUM YAPT

Başkan Kasapoğlu’nun konuşmasıyla başlayan toplantı, Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aşkıner Güngör’ün Haziran ayında yapılması planlanan Verimlilik Çalıştayı hakkında gerçekleştirdiği bilgilendirme ile devam etti. “İşi doğru yapmak mı, doğru işi yapmak mı?” sorusunu yönelten Prof. Dr. Güngör, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında önemli detayları, Meslek Komitesi Üyeleriyle paylaştı.
Verimlilikte insanın anahtar faktör olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Güngör, “Denizli Sanayi Odası Verimlilik Komisyonu ve onların arkasındaki itici kuvvet olan üst yönetimimize Teşekkür ediyorum” dedi.

DSO GENEL SEKRETERİ DR. SEZGİ AKBAŞ, İŞLEYİŞ VE MESLEK KOMİTELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Meslek Komitelerinin talep, sorun ve çözüm önerilerini de aktarma fırsatı bulduğu toplantıda konuşan Oda Genel Sekreteri Dr. Sezgi Akbaş, işleyiş ve Meslek Komiteleri hakkında detaylı bilgi verdi. Akbaş ayrıca, kürsü konuşması gerçekleştirmeyen komite başkanları adına yürütülen faaliyetleri de aktardı.
Verimlilik Komisyonu, Sürdürülebilirlik Komisyonu ve Bilişim Komisyonumuzla birlikte tüm komisyonlarımız bundan sonraki süreçte sizlerin ifade ettiği konularda çalışmaya devam edecek. Tüm birimlerimizle, yönetimimiz ve komitelerimiz arasında irtibatı aynı frekansta tutma konusunun bize düşen kısmında görev alıyor olacağız” ifadelerini kullandı.

MESLEK KOMİTELERİ, SEKTÖRLERİNİN SORUNLARINI, YÜRÜTTÜKLERİ ÇALIŞMALARI VE HEDEFLERİNİ AKTARDI

Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı; Makine, Madeni ve Metal Eşya sektörlerini temsil eden 15 ve 17. Meslek Komitesi adına Ali Demir, Ahşap, Kâğıt, Basım ve Mobilya sektörlerini temsil eden 9. Meslek Komitesi adına Cihat Kaydıhan, Tekstilde baskı ve boya sektörünü temsil eden 5. Meslek Komitesi adına İbrahim Onur Yıldırım, Yazılım ve Bilişim sektörlerinin yer aldığı 18. Meslek grubunu temsil eden Bilişim Komisyonu adına Bahadır Şenel’in konuşmalarıyla devam etti.

Denizli’de Taksi Ücretlerinede Zam Geldi Denizli’de Taksi Ücretlerinede Zam Geldi

9.MESLEK KOMİTESİ YILIN MESLEK KOMİTESİ SEÇİLD

Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı, Yılın Meslek Komitesi plaket töreni ile sona erdi. Yılın Meslek Komitesi, Ahşap, Kâğıt, Basım ve Mobilya sektörlerini temsil eden 9. Meslek Komitesi olurken, komite üyeleri; Enis Emre Boz, Cihat Kaydıhan, Erkan Doğan, Serkan Yeniyol, Süleyman Demirayak plaketlerini DSO Başkanı Selim Kasapoğlu ve Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu’nun elinden aldı. Dso Meslek Komiteleri Ortak Toplantisi Yapildi 1Dso Meslek Komiteleri Ortak Toplantisi Yapildi 2