İngiltere'nin başkenti Londra'daki dünyanın en büyük tarih müzelerinden biri olan Natural History Museum’da Cumhuriyetin 100. Yılına özel görkemli bir balo gerçekleştirildi.

Denizli 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi'ni Bakan Ersoy hizmete açtı Denizli 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi'ni Bakan Ersoy hizmete açtı

Türk Eğitim Vakfı UK, Galatasaray Eğitim Vakfı ve Boğaziçi Mezunlar Derneği işbirliğiyle hazırlanan baloda Denizli’nin genç sanatçısı Çağlar Tağcı da eserleriyle yer aldı. Sanatçısı olduğu Miart Gallery'nin seçkisiyle düzenlenen, 5 sanatçının eserlerinden oluşan sergi büyük ilgi gördü.

29 Ekim günü saat 19:23'te başlayan balonun sunumunu Ebru Akel ve Murat Güloğlu gerçekleştirdi. Baloya özel olarak hazırlanan menü ve içecekler, Türk Gastronomi Dünyası'nın önemli isimlerinin imzasını taşıdı. Bu muhteşem geceyi sevilen sanatçı Karsu şarkılarıyla taçlandırırdı. Sergide ‘Yaratılış Serisi’nden uzay ve evren temalı üç soyut çalışması yer alan Tağcı’nın eserleri büyük beğeni topladı.

Etkinlik hakkında konuşan Çağlar Tağcı; “ Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir şekilde gerçekleştirilen balonun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Eserlerimin önemli bir müzede sergilenmesi hayallerim arasındaydı, böylesine anlamlı bir günde hayalim gerçekleştiği için tarif edilemez duygular içerisindeyim” ifadelerini kullandı.

Denizli’nin yetiştirdiği, uluslararası sanat arenasında ün kazanan Ressam Çağlar Tağcı’nın, kasım ayında Miart Gallery London'da, ardından aralık ayında Amerika’da her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli sanat fuarlarından biri olan Context Art Miami 'de eserleri sergilenecek. denizlili-ressam-londrayi-buyuledi