Şeker hastalığı, beslenme ve ilaçla kontrol altına alınabiliyor Şeker hastalığı, beslenme ve ilaçla kontrol altına alınabiliyor

19 sendika ve iki aile hekimliği federasyonu tarafından kurulan Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu’nu (SABİM) bünyesindeki sağlıkçılar, iki günlük iş bırakma eylemine hazırlanıyor.  Konuya ilişkin açıklama yapan Birlik ve Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Dr. Derya Mengücük, gerek özlük hakları, gerek mali kayıplar nedeniyle eylemlilik sürecinin olduklarını anımsatarak, "Bir takım iyileştirmeler yapıldı ama sabun köpüğü gibi zamlar günümüz ekonomik şartlarına dayanmadı" dedi.

2 GÜN GREV VAR SABİM

tarafından alınan grev kararına göre Denizli’de doktorlar 1-2 Ağustos’ta acil servisler dışında muayene yapmayacak. Denizli Tabip Odası Başkanı Fazıl Necdet Ardıç, yarın tabiplerin Denizli Devlet Hastanesi başhekimlik binası önünde basın açıklaması yapacağını açıkladı. Ardıç, grev kararının alınmasındaki 5 temel talebin şiddetin önlenmesi, mali haklar, özlük hakları, çalışmaları koşulları ve liyakat olduğunu açıkladı.