Denizli'de Eski Eşini ve Birlikte Yaşadığı Kişiyi Pompalı Tüfekle Katletti Denizli'de Eski Eşini ve Birlikte Yaşadığı Kişiyi Pompalı Tüfekle Katletti

Mustafa Lütfi Özdemir ile ağabeyi Selahattin Özdemir tarafından 1930 yılında Denizli’de üretimine başlanan 1940 ile 1950’li yıllar arasında “Ümit, yeşil Denizli, Lütfi Özdemir” markalarıyla şehrin farklı bölgelerinde meşrubat üreten Zafer Meşrubat, yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı bölündü. 1993 yılında Yeni Zafer Meşrubat adı altında yeni bir şirket oluşurken, Zafer Gazoz ise Kayıhan’daki fabrikada üretilmeye başlandı.

YENİ ZAFER KAPANDI

1953’te açılan İstiklal Caddesindeki fabrikanın kapısına 71 yıl sonra kilit vuruldu. Burada üretilen Yeni Zafer Gazoz’un artık üretilmeyeceği, ürünlerin Kayıhan’da bulunan ve eski Zafer olarak da bilinen Zafer Gazoz üretim tesislerinde bu markaya ait şekilde üretileceği öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde fabrikadaki ürünler çıkarıldı. Ürün satışı da durduruldu. Konu hakkında açıklama yapılmazken, isim hakkının Zafer Gazoz tarafından alınmasından dolayı Yeni Zafer imalatının durdurulduğu öğrenildi.