Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Denizli protokolünün yayımladığı mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun'un Kutlama Mesajı

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, "Milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olmuştur. 
“Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır'' parolasıyla yürütülen bağımsızlık mücadelesi, TBMM'nin açılması ve Cumhuriyetin ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır. 
Bizlere düşen ise bu hedefi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımaktır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açıldığı günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmesi, çocuklarımıza duyduğu güvenin ve sevginin bir ifadesidir. 
Sevgili çocuklar, Sizler, geleceğimizin umudu, milletimizin en değerli varlığı ve ümit kaynağısınız. Önümüzdeki yıllarda ülke yönetiminde söz sahibi olacaksınız. 
İnanıyorum ki; sizler de tarihimizden, zengin kültürümüzden ve bağımsızlık için verdiğimiz kutlu mücadelelerimizden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere taşıyacaksınız. Çünkü Ülkemiz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna sizlerin omuzlarında yükselecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz. 
 Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  mili mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

Adalet Bakanlığı’ndan icra ilanlarına dair uyarı Adalet Bakanlığı’ndan icra ilanlarına dair uyarı

Vali-15

Başkan Çavuşoğlu’ndan “23 Nisan” mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, milli egemenliğin ve bağımsızlığımızın sembolü TBMM’nin Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkanlığında, 23 Nisan 1920’de kurulduğunu hatırlatarak, bu özel günün aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olduğunu söyledi. Tam 104 yıl önce milli iradenin kayıtsız şartsız egemenliğinin tüm dünyaya ilan edildiğini vurgulayan Başkan Çavuşoğlu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı milli egemenliğimizi temsil ettiği kadar gelecek nesillere verilen önemi de ifade etmektedir. Çocuklarımız ve gençlerimiz özgürlük ve demokrasi ile taçlandıracakları bu güzel Cumhuriyetimizi, çağdaş uygarlıkların da ötesine taşıyacak, Türkiye’nin İkinci Yüzyılı’nda akla ve bilime dayalı daha uygar ve müreffeh bir ülke inşa edecektir” ifadelerini kullandı. 

“Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık” düşüncesiyle daha mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir kent için çalışacaklarını belirten Başkan Çavuşoğlu, “Çocuklarımızın gelecek kaygısı yaşamadığı, herkesin yüzünün güldüğü ve mutlu olduğu bir Denizli ve Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve çocuklara emanet ettiği ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin de üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi. 

Çocuklara da seslenen Başkan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: “Sevgili çocuklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyeti sizlere emanet etti. İnanıyorum ki sizler de, O’nun bıraktığı bu emaneti ilelebet yaşatacak, devrim ve ilkelerine sımsıkı sahip çıkacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin açılışının 104. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu uğurda mücadele veren tüm arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyor, Türk ulusunun ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” ifadesinde bulundu

Bulent Nuri Cavusoglu

BAŞKAN ŞENİZ DOĞAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocukların bir ülkenin geleceği olduğunu belirterek, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlayışla çocuklara bayram armağan ettiğini söyledi. Doğan, “Bugün 104 yıl önce 23 Nisan 1920’de demokratik, laik ve bağımsız Türk Devletinin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin el koyduğu gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklarımızın bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü çocuklara armağan etmiştir. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün hakkı bütün bir ülke olarak verilmiş ve Atatürk bu sözle her koşulda halkın kendi egemenliğine sahip çıkmasını istemiştir. Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Çünkü çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Bundan dolayı çocuklarımıza sahip çıkmak ülkemizin geleceğine sahip çıkmak anlamını taşımaktadır. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyor ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı sürecinde mecliste görev almış tüm mebuslarımızı saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Bekir Can Kerek Sehit Denizli Merkezefendi Seniz Dogan3

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI ERTEMUR’DAN 23 NİSAN ŞENLİĞİ’NE DAVET

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur bir mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayramı bir kez daha kutlamanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Ertemur, “Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’ncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yetişecek çocuklarımız ve gençlerimizin görecekleri eğitimin sınırı ne olursa olsun ilk önce ve her şeyden önce Türkiye’nin bağımsızlığına, kendi milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele gereği öğretilmelidir ” sözünü her zaman ilke edinmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, demokratik, laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin yaşatılmasında, çağdaş uygarlık seviyesinin aşılmasında, geleceğimizin teminatı ve milletimizin en değerli varlığı olarak gördüğü çocuklarımıza, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını armağan ederek onlara duyduğu güveni, sevgiyi ve verdiği önemi göstermiştir. Bizler de bu emanete sahip çıkacağız. Pamukkale’mizde, Denizli’mizde evlatlarımızla bayramları doyasıya ve onların hak ettiği gibi kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum. ” dedi.

Pamukkale Belediye Baskani Ali Riza Ertemurdan Kadir Gecesi Mesaji

23 NİSAN ŞENLİĞİ’NE DAVET

Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili özel bir etkinlik düzenledi. 23 Nisan 2024 Salı günü Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki ana hizmet binasında “23 Nisan Çocuk Şenliği” 14.00-19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Şişme oyun grupları, canlı langırt, rodeo, palyaço ve maskot gösterileri ile birlikte çeşitli görseller ve ikramların yer alacağı etkinlikte çocuklar 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutlayacak. Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, tüm çocukları Pamukkale Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne davet etti.

Dto Baskani Erdogan Halkin Ramazan Bayramini Kutladi

BAŞKAN ERDOĞAN, HALKIN BAYRAMINI KUTLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir tebrik yayımlayan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın mesajı şöyle: “Türkiye'nin en özel günlerinden birini kutluyoruz: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı. Türk ulusunun kendi kaderini tayin etme hakkını elde ettiği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı tarihi bir günü yaşıyoruz. Bugün aynı zamanda çocuklarımızın da bayramıdır. Onlar, yarının liderleri ve geleceğimizin teminatıdırlar. Onun için çocuklarımıza ve geleceklerine olan inancımızı ve sevgimizi kutluyoruz. Onları eğitmek, sevmek ve korumak, bizim en kutsal görevimizdendir. Çocuklarımızın haklarına saygı göstermek ve onların mutluluğunu sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ulusal egemenliğimize sahip çıkarak ve milli birliğimizi koruyarak onların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak ve onlara daha güvenli ve destekleyici bir ortam sunmak için çalışmalıyız. Demokrasimizin nişanesi TBMM’nin açılışının 104’üncü yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun. Bu özel günü milletçe coşku içinde yaşayalım ve ulus olarak heyecanımızı her zaman canlı tutalım. Bu vesileyle bu uğurda canlarından vazgeçmiş şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, başımızın tacı bildiğimiz emanetlerine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

baskan-tefenlili-bir-millet-kullerinden-yeniden-dogdu

Başkan Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. TBMM ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğuna dikkat çeken Başkan Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasimizin ve bağımsızlığımızın sarsılmaz simgesi olan TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atütürk tarafından zor şartlar altında kurulan meclisimiz, bağımsızlık yolunda en büyük gücümüz olurken, kurulduğu günden bugüne milletimizin egemenliğinin ve bağımsızlığının en büyük teminatı olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı millî egemenliğimizin ilan edildiği bu anlamlı gün, aynı zamanda geleceğimizin emanetçileri olan çocuklarımıza verilen büyük bir armağandır. Atatürk bu özel ve anlamlı günü geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan ederek onlara verdiği değeri ve onlara duyduğu güveni göstermiştir.

Ulus olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu esere daima sahip çıkmak zorundayız. İş dünyası olarak, Milletimizin egemenliğine dayanan yönetim şeklinin daima arkasında olacak, milletimizin iradesinden başka iradeyi tanımayacağız. Güçlü bir Türkiye için de daha çok çalışıp, daha çok istihdam yaratıp daha çok üreteceğiz.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, egemenlik ve bağımsızlığımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum”

maksiad-baskani-sari-sanayicinin-sesine-kulak-verin

Başkan Sarı, ‘Bu günün çocukları yarının liderleri olacak’

Denizli’de Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104'üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Sarı, mesajında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada çocuklara armağan edilen tek ulus bayramı olduğuna dikkat çekti. Başkan Sarı, ‘Bu günün çocukları yarının liderleri olacak’ dedi. MAKSİAD Başkanı Sarı, mesajında, ‘’Tarih boyunca zorların, yokların ve yoklukların üstesinden birlik ve beraberlik ruhuyla gelen aziz milletimiz, imkânsız denilenlerin nasıl mümkün olacağını tüm dünyaya defalarca göstermiştir. İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen ve dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan bu bayram; aziz vatanımızı her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmamıza ve kenetlenmemize vesiledir. Çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan liderlerimiz olduğunu unutmamak gerekir. Onların sağlıklı, mutlu ve bilinçli bireyler olarak yetişmeleri, milletimizin refahı ve ilerlemesi için büyük bir öneme sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımız ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tekrar kutluyor; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, tüm kurtuluş kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104.yılını kutlamanın gurur ve mutluğunun içerisinde olduğumuz bu günde,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum’’ dedi.

Denizli Protokunden 104 Yilinda 23 Nisan Kutlamalari

Tavas Belediye Başkanı Tatık’ın 23 Nisan mesajı

Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla basın mesajı yayımladı.

Başkan Tatık mesajında; “ Millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920, millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve böylelikle ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm dünyaya duyurulduğu, Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, istiklâl mücadelemizin dönüm noktası olmuş, milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir. 'Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek yaşatacak olan sizlersiniz' diyerek Atatürk çocuklarımıza olan güvenini ve inancını dile getirmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; ülkesini ve milletini seven, kendine güvenen, donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve millet sevgisiyle dolu gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum” dedi.

Denizli Protokunden 104 Yilinda 23 Nisan Kutlamalari 1

Başkan Çelik; “Ata’mızın evlatlarımıza hediye ettiği bayramı coşkuyla kutlayacağız”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümünü mesajında, “Bozkurt’umuz başta olmak üzere ülkemizde, Ata’mızın evlatlarımıza hediye ettiği bayramı coşkuyla kutlayacağımız nice seneler diliyorum.” dedi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çelik’in mesajı; “Taşıdığı mana itibariyle milletimizin bağımsızlık ruhunu temsil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümünü, dünya çocuklarının da katılımıyla coşku içinde kutluyoruz. İstiklal mücadelemizin lideri, meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen ve dünyadaki yegane çocuk bayramı olan bu bayram, aziz vatanımızı her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmamıza ve kenetlenmemize vesiledir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere verdiği önemi şu sözleriyle ifade etmektedir; ‘Küçük hanımlar, Küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ Sözleriyle çocuklarımızın geleceğin umudu ve mimarı olduklarını belirtmiştir. Sevgili çocuklar, kahraman milletimizin evlatları olarak, sizler ülkemizin yarınlarısınız. Geleceğimizi temsil eden değerli çocuklarımız, geçmişten aldığınız güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceksiniz. Bozkurt’umuz başta olmak üzere ülkemizde, Ata’mızın evlatlarımıza hediye ettiği bayramı coşkuyla kutlayacağımız nice seneler diliyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104.yılını kutlamanın gurur ve mutluğunun içerisinde olduğumuz bugünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, yürek dolusu sevgiler sunuyorum.”