Açılışta araçların tanıtımı yapılırken, otomobil tutkunları MG’nin ve Suzuki’ni son model araçlarını özenle inceledi. 

Yarım Asırlık geçmişe sahip Coşkunlar Otomotiv’in  MG ve Suzuki Plaza açılış törenine; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Doğan Trend Otomotiv Grubu Otomobil Markalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, MHP İl Başkanı Yusuf Garip, Denizli protokolünden çok sayıda isim, firma temsilcileri, vatandaşlar  katıldı. Açılışta Coşkunlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Coşkun, Coşkunlar Yönetim Kurulu Üyeleri Selman Coşkun ve Salih Coşkun, katılımcıları ve davetlileri karşıladı. Otomobil severlerin adeta çıkarma yaptığı açılışta, Japon otomobil devi Suzuki’nin ve İngiliz kökenli efsanevi otomobil markası MG’nin son model otomobilleri ve SUV araçları tanıtıldı. Konusunda uzman Coşkunlar Otomotiv Satış Temsilcileri araçların bir bir teknik özelliklerini katılımcılarla paylaşırken, otomobil tutkunları araçları özenle inceledi. 

coskunlar-otomotiv-acilis-denizli-3

“DENİZLİ İLE YENİ BİR HEYECANI PAYLAŞIYORUZ”

Bugün yeni bir atılımın heyecanını Denizli ile paylaşmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Coşkunlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Coşkun, “Şirketimizin kurucusu ve Onursal Başkanı olan merhum Mehmet Hamdi Coşkun tarafından 1944 yılında temelleri atılan firmamız; giyim, otomotiv, sigorta, perde, lastik ve inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bugün burada faaliyet alanlarımızdan biri olan otomotiv sektörüyle yeni bir atılımın heyecanını paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda firmamızın bünyesine kattığımız MG markasını Bodrum ve Fethiye’nin ardından Denizli ile buluşturuyoruz. Hali hazırda hizmet veren Suzuki markamız ile sizlere daha iyi hizmet vermek için yenilemiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu sevincimizi paylaşmak için davetimize gelen herkese teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Bu plazanın yapımında birçok kişinin emeği var, bu noktada herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

coskunlar-otomotiv-acilis-denizli-4

“COŞKUNLAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Doğan Trend Otomotiv Grubu Otomobil Markalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal açılışta yaptığı konuşmada ise, “Bu tür açılışlarda bulunmaktan çok keyif alıyorum, ülkeye değer kattığını düşünüyorum. Markaların temsili ve yeni yatırımlar her zaman güzel olmuştur. Burada da Denizli halkına güzel bir hizmet verilecek.  Bizler Doğan Ticaret olarak yatırımlarımıza Türkiye genelinde devam ediyoruz. Coşkunlar da bizim için deneyimli ve çok iyi bir lokasyon oldu. Eminim ki Denizli, Türkiye’deki ilk 3 satış noktasından biri olacak. Suzuki markası için bizim, ‘Ağır abimiz” diyebiliriz. Gerçekten oturaklı!  4x4 DNA’sına ve hiç yolda bırakmaması ile sadık müşteri kitlesine sahip, muazzam bir marka. MG markasını ise, otomobil camiasının yıldız çocuğu olarak lanse ediyoruz. Oyuna yeni katılmış ama dikkatleri üzerine kısa sürede çekmiş bir araba. Elektrikli araç sektöründe kendisinden sık sık söz ettiriyor. Türkiye’de de kısa süre içerisinde iyi işler ortaya çıktı ve benzinli araçları da getirme noktasında önemli adımlar attık. Kısa vadede de en çok satan markalardan biri olacağına inanıyoruz. Coşkunlar ailesine ve tüm Denizli’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” 

coskunlar-otomotiv-acilis-denizli-2

“MG VE SUZUKİ GİBİ DÜNYA MARKALARININ  DENİZLİ’DE OLMASI ÇOK KIYMETLİ”

Denizli’ye ve Coşkular ailesine MG ve Suzuki Plazanın hayırlı olmasını dileyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yaptığı konuşma da şunları söyledi, “Şehrimize ve Coşkunlar ailesine sektörde bulunan herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Coşkunlar ailesi şehrimize değer katan ve birçok sektörde herkese örnek olabilecek şekilde hizmet veren öncü bir firma. Ticari ahlakı ile Denizli’mize çok faydaları dokundu. Kuruluşundan bugüne emek veren herkese teşekkür ediyorum. Ailemizin başarılı işleri yapmasını diliyorum.  MG ve Suzuki gibi dünya markalarının şehrimizde en güzel şekilde sunulması da çok kıymetli… İnşallah buradan araç alan hemşehrilerimizin yolları açık olsun.”

Konuşmalar sonrasında protokol üyeleri tarafından Coşkunlar Otomotiv MG ve Suzuki Plaza’nın açılış kurdelesi kesilerek Denizli halkının hizmetine sunuldu.

coskunlar-otomotiv-acilis-denizli-1