Başkan Kasapoğlu, “Denizli’nin üretim gücü Çivril OSB ile daha da yükselecek” Başkan Kasapoğlu, “Denizli’nin üretim gücü Çivril OSB ile daha da yükselecek”

Denizli’nin Çivril ilçesinde çiftçilerin sulama fiyatlarında geçen yıl gerçekleşen yüzde 50 indirimin bu yıl gerçekleşmemesi ve zam yapılması üzerine eylem yaptı. Yaklaşık 100 traktör ile Cumhuriyet Meydanı'nı trafiğe kapatan çok sayıda çiftçi bir saat boyunca eylemlerini sürdürdü. Kontaklarını kapatan çiftçiler su fiyatlarının düşürülmesi için slogan attı.
Tarımsal sulamada kullanılan su fiyatlarında indirim talep eden çiftçilerin yanına gelen Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Devlet Su İşleri (DSİ) ile görüştüğünü ve konunun yetkililere iletildiğini belirtti. Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut ile de telefonda görüştüğünü söyleyen Başkan Dere, Kaymakam Akbulut’un DSİ Aydın Bölge Müdürlüğü ile görüştüğünü ve su fiyatlarında indirim yapılacağının sözünü verdiğini ifade etti. İHA Civrilli Ciftciler Ilce Meydaninda Kontak Kapatti 2Civrilli Ciftciler Ilce Meydaninda Kontak KapattiCivrilli Ciftciler Ilce Meydaninda Kontak Kapatti 1