Çivril Nilüfer Şenlikleri 24, 25 Haziran'da Çivril Nilüfer Şenlikleri 24, 25 Haziran'da

Denizli’de Eylül ayıyla birlikte serinlemeye başlayan havalarla beraber Çivril Belediyesi eşsiz bir festivale imza atmak için geri sayıma geçti. Elma, şeftali ve ay çekirdeği ile marka bir bölge haline gelme yolunda emin adımlarla ilerleyen ilçede 25’inci Uluslar arası Elma, Tarım ve Kültür Festivali Cuma günü coşkuyla başlayacak ve Pazar günü geç saatlerde son bulacak. Festival öncesi kameralar karşısına geçen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Festivalimizin duyurusunu tanıtımını, bir bakıma lansmanını yapmak için sizlerle bir araya geldik. Kültür Bakanlığımız’ın ve Büyükşehir Belediye’mizin destekleriyle bu festivali gerçekleştiriyoruz. Çivril’imizin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle, ayrıca bölgemizde yetişen güzel meyvelerin ve ayçiçeğinin tanıtımını yaparak uluslar arası alanda yer edinebilmesi adına festivalimizi çok önemsiyoruz. Festivalimiz 1995 yılında düzenlenmeye başlanmış bir festival. Bu yıl 8-9-10 Eylül tarihlerinde Çivril 25’inci Elma, Tarım ve Kültür Festivali’ni gerçekleştireceğiz” dedi.

“ÇİVRİL ŞEFTALİSİ MARKETLERDE BURSA ŞEFTALİSİ DİYE SATILIYOR”

Festivallerin kendileri için önemine de değinen Başkan Vural, “Hemşerilerimizin ürettiği ürünlerin daha iyi fiyata satılması, daha büyük pazarlara açılması için bunlar gerekli. Biraz evel başkanım da ifade etti. Şeftaliyi Çivril üretiyor, büyük bir market zincirine girdiğiniz zaman Bursa Şeftalisi diye alıyorsunuz. Yani bu şeftali Çivril Şeftalisi. Bu elmalar Çivril Elması. Eriklerimiz, çekirdeklerimiz Türkiye’de hatrı sayılır rekolteye sahip. Bu ürünlerin markalaşması için basınımızın desteği bizler için çok önemli. Biz bu festivallere gelen sanatçılarımıza elmamızı, şeftalimizi, eriğimizi neyimiz varsa ikram ediyoruz, ısrarla pazarlarda, marketlerde Çivril ürünlerini talep etmelerini rica ediyoruz. Tatlarına baktırarak ürün tanıtımına katkı sağlamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“GÜMBÜR GÜMBÜR BİR FESTİVAL YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Bu sene festival kapsamında sahne alacak olan sanatçıların hepsinin birbirinden değerli olduğunu dile getiren Başkan Vural, “Geçen yıl ki sanatçılarımızla rekor bir katılım sağladık. Yaşlılarımız alınmasın ama özellikle gençler tarafından popüler olduğunu sanatçılarımızın bizler de görmüş olduk. Bu yıl ki sanatçılarımız da genç kitlelerimiz tarafından takip edilen sevilen sanatçılar. Yine dolu dolu gümbür gümbür bir festivali yine sizlerle birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

CUMARTESİ SEMİCENK, PAZAR DERYA ULUĞ

Festival programından da bahseden Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “8 Eylül Cuma günü Elma Yarışmamız var. En güzel elmayı yetiştiren çiftçilerimize ödüllerimiz oluyor. Türkiye’nin değişik üniversitelerinden hocalar meyvecilik konusunda sunumlar yapacak. Saat 17.00’de kortej yürüyüşümüz olacak ve festivalimiz başlamış olacak. İlk gün konserimiz Alperen Kekilli isimli sanatçımızla olacak. Cumartesi ise çok keyifli bir bisiklet turu gerçekleştireceğiz. Biraz evel bahsettiğimiz Miryakefalon Zaferi’nin kutlamasını da festival programı içerisine dahil ettik. Bu anlamda bir sunum, bir sempozyum yine geleneksel şekilde yapılacak. Güzel bir panel gerçekleştireceğiz. Cirit gösterilerimiz olacak ve akşam ise Sıla Şahin ve Samet Kardeşler konserleri olacak. Saat 22.00’de ise Semicenk konseri gerçekleşecek. Pazar günü Behice Sultan’da panel yapılacak. Ardından ilginç bir yarışma yapılacak. En ağır en yavaş bisiklete binme yarışmasını gerçekleştireceğiz. Çekirdek ve elma yeme yarışmaları yapılacak. En güzel elmalı pasta yarışması da yapılacak. Yapılan tüm yarışmaların ödül töreni Pazar günü gerçekleşecek. Akşam ise Sezer Sarıgöz konserimiz ve saat 22.00’de de Derya Uluğ konserimizle birlikte etkinliklerimiz sona erecek” diyerek sözlerini noktaladı. civrilde-3-gun-festival-coskusu-yasanacak-2civrilde-3-gun-festival-coskusu-yasanacak-1