banner1348

İftar da İkinci Durak Cabar ve Karalar Mahallesi

Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan'da her gün bir mahallede iftar Programında bu sene bir ilke imza atıldı.

İftar da İkinci Durak Cabar ve Karalar Mahallesi
banner1336

Çivril Belediyesi, İftar Programında ikinci gün iftarını Cabar ve Karalar Mahallesinde gerçekleştirdi. İftar Programında , Çivril Belediye Başkanı Dr.Gürcan Güven Cabar Mahalle Muhtarı Birol Karagöz, Karalar Mahalle Muhtarı Hasan Doğru ve Mahalle Sakinleri katıldı.
Yemek sonrası mahalle sakinlerine seslenen Başkan Güven, Barışın kardeşliğin huzurun ayı Ramazan hoş geldin. Bu ramazan ayına Kudüs’ten gelen ölüm haberlerine üzülerek girdiklerini söyleyen Güven, Filistin halkına yapılan zulme karşı tepkisini dile getirdi, "Dünyanın gözü önünde bir katliam yaşandı. İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliamı kınadık. Filistin’in her zaman yanındayız. Çivril Belediyesi tarafından, toplam 76 mahalle olmak üzere her gün farklı bir mahallede iftar saatlerinde sıcak yemek verilmeye devam edilecek, 30 gün boyunca mahalle nüfuslarımıza göre ortalama 35 bin kişiye sıcak yemek çıkarılacak. Ramazan ayı, insanların manevi duygularını artıran en bereketli en güzel aylardan biridir. Vatandaşlarımızla aynı sofra etrafında buluşmak, iç içe olmak, konuşmak ve dertleşmek bizim için çok önemlidir. Tüm Türk İslam alemine bir kez daha hayırlı Ramazanlar diliyorum. Hepimizin orucunu Allah kabul etsin inşallah” şeklinde konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER