Denizli’de Altından Yol Geçen Cami Görenleri Şaşkına Çeviriyor

Çivril’de altından yol geçen cami görenleri şaşkına çeviriyor. Şelaleyi görmek için mahalleye gelenler caminin önünde fotoğraf çekilmeyi ihmal etmiyor.

ÇİVRİL 13.01.2021, 12:40 13.01.2021, 13:48

Çivril’in Gümüşsu mahallesinde bulunan Dere cami altından geçen yol ile bölgeye gelenlerin dikkatini çekiyor.  Mahalle sakinleri cami yapıldığından bugüne altından yol geçtiğini belirterek “yol burada hep vardı. Aşağıdaki evlere ulaşmak için cami yapılırken yol açık bırakılmış” dediler.

Caminin yapım tarihinin 1880 olduğunu belirten Ahmet Kaçar “cami çok eski Gümüşsu’nun ilk yerleşim zamanlarından kalma. O zamanlar burası Dere Mahallesi diye geçiyordu burası da mahalle camimizdi. 60 yıl kadar önce cami restore edildi. O sırada camiye ilave yapılmış mahalle odası cami ile birleştirilmiş ek bina yaparken aşağıdaki evlere ulaşım aksamasın diye caminin altına yol bırakmışlar” dedi. Kendini bildiğinden beri caminin altından yol geçtiğini belirten Ahmet Kaçar “Ben 7-8 yaşlarında iken bu cami tamirat geçirdi cami köylülerin dayanışmasıyla yenilendi. Cami 60 yıldır hiç bozulmadan bu günlere geldi. Ben kendimi bildim bileli bu caminin altı açıktır. Altından arabalar gelip geçer” dedi.

Cami cemaatinden Mehmet Aktürk caminin altından geçen yol ile üç tarafa yol gittiğini belirterek “caminin altındaki yol 60 yıldır var. Kimse de rahatsız değil. Bu yol üç tarafa gider” dedi.

Evlerine gitmek için caminin altını kullandığını söyleyen mahalle sakinleri de “çarşıdan evimize gelirken hep bu yolu kullanıyoruz. Hem cami hem yol yıllardır bu mahalleye hizmet veriyor” dediler.

Kaynak: İHA - DENİZLİ
Yorumlar (0)