Çivril Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Nilüfer Şenlikleri, 24- 25 Haziran 2023 tarihleri arasında Beydilli Mahallesi’nde bulunan Nilüfer Parkında yapılacak.

Hafta sonunda İki gün boyunca birbirinden eğlenceli etkinliklerin ve yarışmaların düzenleneceği Nilüfer Şenliği Yamaç Paraşütü yarışmaları ile başlayacak, mehteran eşliğinde kortej Yürüyüşü ile açılış yapılacak. Ardından Minder Güreşi, Çivril Belediye Halk Oyunları, Okçuluk, Bilek Güreşi gösterileri ile kano ve Tekne yarışmaları yapılacak. Gecenin sonunda Emre Dayıoğlu, Uğur Önür sahnedeki yerlerini alacak. Şenliğin ikinci gününde Yamaç Paraşütü yarışmalarının finali yapılacak. Bunun yanında Kano, Tekne yarışmalarının finali gerçekleştirilecek.

Bibirinden eğlenceli yarışmalarla çocuklar güzel vakit geçirecek. Şenliğin son gecesinde Pop Şarkıcısı Ece Mumay hayranları ile buluşacak. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Nilüfer Şenliğimize herkesi davet ediyor, İlçemizin eşsiz doğal  güzelliklerimizi tarihi ve doğal zenginliklerimizi, yeşilin ve mavinin buluştuğu Işıklı Gölümüzü  ve Türkiye’nin en güzel lavanta bahçesini, görmeye bekliyoruz. “ şeklinde konuştu.