18 Mart’ta Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahneledikleri gösterilerle Çanakkale ruhunu yaşatan öğrenciler, izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştı. Uzun süre alkışlanan sahne performansı için Başkan Özbaş, öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek Çanakkale gezisi sözü vermişti.
Sözünü yerine getiren Başkan Özbaş, program görevlisi öğrencileri ve öğretmenleri Çanakkale’ye uğurladı.  Öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde Türk tarihinin dönüm noktası olan, kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’yi rehber eşliğinde gezdi.  
Çanakkale Şehitler Abidesi önünde İstiklal Marşı’nı okuyan öğretmen ve öğrenciler Çanakkale Şehitliğini ziyaret eden diğer misafirler tarafından alkışlandı. 
Çanakkale’den çok etkilendiklerini belirten öğrenciler gezi için Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür etti.
Belediye Başkanı Özbaş ise, “Gençlerimiz ve öğretmenlerimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde sahneledikleri performans ile bizlere duygusal anlar yaşatmıştı. Sahnede Çanakkale'nin manevi ruhunu bizlere yansıtan öğrencilerimize Çanakkale Gezisi sözü vermiştik. Sözümüzü yerine getirdik. Sarayköy'de bizlere Çanakkale'nin manevi ruhunu yaşatan öğrencilerimizi destanın yazıldığı Çanakkale'ye uğurladık. Orada rehber eşliğinde şehitlikleri, kara ve denizdeki savaş noktalarını ziyaret ettiler” dedi.

Haluk Levent İle Sarayköy’e Yakışır Final  Haluk Levent İle Sarayköy’e Yakışır Final 

canakkale-ruhunu-sahneye-tasiyan-ogrencilere-canakkale-gezisi-odulu-3canakkale-ruhunu-sahneye-tasiyan-ogrencilere-canakkale-gezisi-odulu-2canakkale-ruhunu-sahneye-tasiyan-ogrencilere-canakkale-gezisi-odulucanakkale-ruhunu-sahneye-tasiyan-ogrencilere-canakkale-gezisi-odulu-1