Büyükşehir’den Şemikler’e yeni bir park ve halı saha Büyükşehir’den Şemikler’e yeni bir park ve halı saha

Gençlere yönelik hayata geçirdiği projelerle “Genç Dostu Şehir” ödülü ünvanı bulunan Büyükşehir Belediyesi, 22-23-24 Aralık 2023’te Denizli’de bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali düzenleyecek. Festival, 22 Aralık 2023 Cuma günü saat 11.00‘de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açacak.Festival kendi imkanlarıyla çalışmalar yaparak katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek, gerçekleştirdikleri projeleri sergilemek ve tanıtmalarına imkan sağlamak amacı taşıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali’nde öğrenci ve gençlerin oluşturduğu 95 takım, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki projelerini sergileyecek. Tekonofest ödüllü takımların da yer alacağı festivalde ünlü isimlerle söyleşiler, paneller, konserler, tiyatro gösterileri ve çalışma atölyeleri düzenlenecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu festivalde, Tekonokent’in yanında gençlere ufuk olmak ve çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla yerel ve ulusal arenalarda kendini kanıtlamış birçok firmanın temsilcisi yer alacak.

Ünlü isimlerle söyleşiler

Üç gün boyunca bilim, sanat ve kültürün konuşulacağı festivalde ayrıca, gençlerin severek takip ettiği Adem Metan, Ömer Başdoğan, Erbakan Malkoç, Ümit Erdim ve Mustafa Akan gibi ünlü isimler yer alacak. Yerel rock gruplarının konserlerinin de yer alacağı festivalde Homeless ve Kafadenk grubu sahne alacak. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Ata’nın İzinde 100. Yılda 100 Eser” isimli sergi ise festival boyunca görülebilecek. Gençlerin sanat ve estetik yönlerini geliştirmek üzere ebru sanatı, yağlı boya ve kilden heykel yapım atölyelerinin de bulunacağı festivalde masa tenisi, dart, mini golf gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarının oynadığı tiyatro gösterilerinin de yer alacağı festivalde yine ücretsiz planetaryum gösterimi de yapılacak.

Gençler projelerini sergileyecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de bilim, kültür ve sanatın merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 gün sürecek çok güzel bir organizasyon düzenleyeceklerini açıkladı. Bilim, sanat ve teknoloji alanında kendi imkanları ile çalışmalar yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek için Genç Yetenekler Festivali düzenlediklerini belirten Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Bilim, teknoloji ve sanat alanında kendini kanıtlamış ülkemizin yetiştirdiği isimler gençlerimizle bir araya gelecek. Burada projelerini sergileyecek gençlerimiz de merak ettiklerini sorma imkanı bulacak. Festivalimizde birçok gencimizin ufkunu açarken teknoloji, bilim ve sanat alanında da gelişimlerine katkı sunmuş olacağız. Söyleşilerden, panele, konserlerden tiyatro gösterimlerine birçok program ve etkinliklerin yer alacağı festivalimize başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyorum”. buyuksehirden-genc-yetenekler-festivali-3buyuksehirden-genc-yetenekler-festivali-2buyuksehirden-genc-yetenekler-festivali-1