Kamuoyuna Zorunlu Açıklama

Buldan Belediyesi kuruluşu olan BULDAŞ’a ait Yenicekent mahallesinde bulunan kurutma tesisinin satıldığı ve kapatıldığı şeklinde sosyal medyada çıkan dedikodular ve karalama kampanyası üzerine Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay bir açıklama yayınladı. 

Kamuoyuna Zorunlu Açıklama

HABERDENİZLİ.COM

Buldan Belediyesi Sosyal Medya hesabı üzerinden yapılan açıklama aynen şöyle:

Yenicekent’teki, Belediyemiz şirketi BULDAŞ’ ait Kurutma tesisinin satıldığı, kapatıldığı şeklinde sosyal medyada çıkan dedikodularla ilgili olarak açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir. 
Yenicekent’teki BULDAŞ’a ait kurutma tesisi, şirketimizce kiralanmış olan, gene Yenicekent’teki bir arazi üzerine yapılacak olan yeni yerine taşınacaktır. Prefabrik yapı elemanları ile yapılacak olan bu yapı en kısa sürede hazır olacaktır. Kurutma tesisinin bulunduğu binada şu an tadilatlar yapılmakta ve bu çalışmalar da bitmek üzeredir. Bu bina Belediyemize ait BULDAŞ şirketinin de ortak olduğu JİBER marka iç çamaşırı üretimi yapacak olan bir şirkete kiralanmıştır. Burada iki vardiya halinde toplam 600 kişinin çalışacağı bir fabrika faaliyete geçecektir. 
Tüm hazırlıklar tamamlanmış ve fabrika en geç Şubat ayı içinde üretime başlayacaktır. 
Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur. 


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER