Denizli’de faaliyet gösteren şirketleri Avrupa Birliği standartlarında kadın çalışan istihdam etmeleri yönünde teşvik edeceklerini söyleyen Öztürk, uluslararası kurumlarla işbirliği yaparak bu konuda adımlar atan firmalara sertifikalar vereceklerini, böylelikle hem kadın istihdamına destek olacaklarını, hem de firmalarımızın uluslararası ölçekte kurumsal bir kimlik kazanmasını sağlayacaklarını ifade etti.
Öztürk; “İşsizlik sadece ekonomik değil aynı zamanda çok tehlikeli sosyal bir sorundur. Biz Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunu yok etmek için, istihdam yaratma kapasitesi yüksek, az sermaye ile çok istihdam yaratan emek yoğun projelere ve sektörlere ağırlık vereceğiz, meslek edindirme kursları açacağız, teknik elemanlar yetiştireceğiz. Küçük ve orta ölçekli yerel işletmelerimizin nitelikli iş gücüne ve bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacağız. Yerel ekonominin ihtiyacını karşılamaya ve iş gücünün niteliğini artırmaya yönelik mesleki eğitim ve beceri kazandırma programları düzenleyeceğiz. Bu eğitimleri üniversitelerin ilgili kurumları ile birlikte programlayacağız” dedi.

Çavuşoğlu: "Bugünden İtibaren Atılan İmza ve Yapılan Ödemelerden Personel Sorumludur" Çavuşoğlu: "Bugünden İtibaren Atılan İmza ve Yapılan Ödemelerden Personel Sorumludur"

Belediye Bunyesinde Bir Istihdam Ofisi Acacagiz 2Belediye Bunyesinde Bir Istihdam Ofisi Acacagiz 1Belediye Bunyesinde Bir Istihdam Ofisi Acacagiz