Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan ile birlikte Sarayköy’de yaşayan engelli bireyleri ve ailelerini ziyaret etti.
İlk ziyaretini 55 yaşındaki Yaşar Baştürk’e yapan Belediye Başkanı Özbaş devamında doğuştan bedensel engelli 23 yaşındaki Asım Naza yaptı. 
Başkan Özbaş, duygu, azim ve cesaret dolu yaşam hikâyelerinin hayat bulduğu ev ziyaretlerinde fil hastalığı bulunan 38 yaşındaki Emine Değirmencioğlu’nun evine misafir oldu.
2016 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası hayata tutunan ve doktorların mucize olarak anlattığı 35 yaşındaki Emin Akkaya’yı ziyaret etti. Kaza sonrası bedensel engeli oluşan ve devam eden tedavileriyle olumlu yönde hızlı yol kat eden Akkaya, Belediye Başkanı Özbaş’a her zaman yanında olduğu için teşekkür etti. 
Başkan Özbaş, son ziyaretini doğuştan bedensel engelli 54 yaşındaki Şerife Ülker ve 53 yaşındaki Mehmet Emin Ülker kardeşlere yaptı. Başkan Özbaş’ı kapıda karşılayan Şerife Ülker, “ Bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum” dedi.
3 Aralık Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturan bir gün olduğunu belirten Başkan Özbaş, “Sadece bugün değil her gün onların yaşamlarını görmeli ve empati yapmalıyız. Engelli kardeşlerimizin her alana katılabilmeleri için sorunlarına kalıcı çözümler oluşturan çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Her zaman engelli kardeşlerimizin ve vefakar ailelerinin yanındayız.  Devletimiz, bakanlığımız ile birlikte kardeşlerimizin hayat standartlarını yükseltmek için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. İlçemize yaptığımız hizmetlerde de istihdam ettiğimiz engelli ekip arkadaşlarımızla birlikte ilerliyoruz” dedi.
baskan-2-3baskan-7baskan-1-3