Başkan İnamlık mesajında; Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizin aklın ve bilginin rehberliğinde 'fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirilmesinde önemli bir görevi üstlenen öğretmenlerimiz kutsal bir mesleği yerine getirmektedirler.  
Eğitimin ve bilimin ışığını ülkemizin dört bir yanına taşıyan, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitiminde ve yarınlara hazırlanmasında, bilgili, donanımlı, üretken ve aynı zamanda da sorumlu birer birey olmalarında öğretmenlerimizin payı büyüktür.
İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, Ülkemiz için daima umut kaynağıdır. İnsan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere açık, daima kendini yenileyen öğretmenlerimiz sayesinde, güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek ve bu nesillerle birlik ve beraberliğimizi ilelebet sürdüreceğiz. Fedakârca görevlerini yaparak, geleceğimize ışık olacak çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin hakları ödenmez.
Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yeni nesillerimizi eğiterek, yarınlarımızı güvence altına alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.’’ dedi.