Antakya ilçesinin Derince Mahallesi’ndeki çadır kentte mobil mutfak kuran Sarayköy Belediyesi, depremzede vatandaşlara sabah kahvaltı olmak üzere öğle ve akşam sıcak yemek dağıtımlarına devam ediyor. 
Çalışmalarını titizlikle sürdüren Sarayköy Belediyesi, her hafta yeni bir ekiple deprem bölgesinde hizmetlerini sürdürüyor. Belediye çalışanları ve gönüllülerden oluşan ekipler depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını takip ediyor, Sarayköy’e bildiriyor. Sarayköy’den deprem bölgesine gidecek yeni ekip, ihtiyaçları tedarik ediyor.
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın koordinasyonunda ilçedeki vatandaşların bağışlarıyla sürdürülen mobil mutfağın kurulduğu çadır kenti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ziyaret etti. Bakan Yanık, ziyaretinde belediye tarafından kurulan oyun çadırı, kütüphane ve mobil mutfak ile ilgili görevli ekiplerden de bilgi aldı. 
Çalışmalarla ilgili teşekkür eden Bakan Yanık, kazanın başına geçti, akşam yemeği ikramını belediye ekipleriyle birlikte yaptı. 
Bakan Yanık’ın ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Özbaş, “Antakya'daki çadır kentimizi ziyaret ederek Sarayköy Belediyesi olarak kurduğumuz mobil mutfaktaki akşam yemeği ikramımıza eşlik eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık hanımefendiye ilgi ve destekleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.

mutfak-1-2mutfak-2-2