5 İlde Organize Suç Örgütü Çökertildi

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde il merkezi ile Uşak, Manisa, Afyonkarahisar ve Eskişehir illerinde organize suç örgütü kurarak petrol boru hatlarında, Türk Telekom'a ait kablo ve diğer iş yerlerinden hırsızlık yapan bir şebeke çökertildi.

ASAYİŞ 13.06.2013, 16:48 13.06.2013, 16:56
5 İlde Organize Suç Örgütü Çökertildi

Kütahya, Uşak, Manisa, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Antalya'da hırsızlık yaptığı ileri sürülen 15 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.
Ekipleri, Gediz, Uşak, Manisa, Afyonkarahisar ve Eskişehir'de boru hatlarından petrol, bir telekomünikasyon firmasına ait kabloları ve bazı iş yerlerinden çeşitli malzemeleri çaldığı ileri sürülen 15 kişiyi takibe aldı.
Jandarma ekipler, Kütahya, Gediz, Manisa ve Antalya'da eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonda, S.D., U.B., A.M., C.Ç., E.A., G.G., H.İ.D., H.Ç., M.M., M.Y., M.K., M.Ö., M.S., M.N. ve M.Ö.'yü gözaltına alarak, Gediz'e getirdi.
15 şahıs, jandarmadaki ifadelerinin ardından 'Suç işlemek amacıyla örgüte üye olmak' ve 'Kamu malına hizmet eden eşyaların hırsızlığı' suçları iddiasıyla mahkemeye sevk edildi.
Şüphelilerin tamamı tukuklanarak Gediz Cezaevi'ne konuldu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)