Birçok insan vücudundaki kıllardan rahatsız oldukları için Ankara lazer epilasyon merkezlerini sıklıkla tercih etmektedirler. Lazer epilasyon genel olarak ışınların kullanılması ile elde edilen ışık demetlerinden oluşmaktadır.

Bununla birlikte tıbbi ve estetik alanlarda sıklıkla kullanılan Ankara lazer epilasyon işlemleri kozmetik ve psikososyal sorun olarak tüylenmelerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Vücutta istenmeyen kıl ve tüylerin yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon işlemlerine özellikle kadınlar büyük ilgi göstermektedir.

Diğer epilasyon yöntemlerine göre daha fazla etkili olan bu yöntem, kalıcılık konusunda da daha iyi sonuçlar verebilmektedir.

Bu sebeple de bu işlemler sıklıkla tercih edilebilmektedir. Kişilerin cilt ve kıl tiplerine göre farklı cihazlar seçilebilmektedir.

Bu cihazlar ile birlikte de tüm bu uygulamaların ardından kişilerin yüz ve vücut bölgelerinde bulunan kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün durumda olmaktadır. Lazer epilasyon fiyatları da bu anlamda önemli rol oynayabilmektedir. Fiyatlar da değişkenlik gösterir. Lazer epilasyon işlemleri hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir işlem olarak görülmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemleri lazer cihazları ile gerçekleştirilen işlemleri içermektedir. Derideki bölgelere tekli atışlar yaparak taranmaktadır ve bu işlemlerde Ankara lazer epilasyon uygulamalarında cihazdan yansıtılan lazerler kıl köklerine iletilmektedir.

Bu şekilde kıl kökleri de lazer epilasyon Ankara işlemlerinde tahrip olarak yok olmaktadır. Ayrıca işlem sırasında kişinin rahat olması da önemlidir.

 Bu sebeple de deriye cihazın içerisinden soğuk hava işlemleri de uygulanabilmektedir. Böylelikle de lazer epilasyon Ankara işlemleri acısız olarak yan etkisiz bir biçimde de gerçekleştirilebilmektedir.

Buldan’ın organik ürünleri Ege pazarında talep görüyor Buldan’ın organik ürünleri Ege pazarında talep görüyor

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Bu işlemler genel olarak şeker hastalığı, ağır kalp rahatsızlığı hastalıkları ve epilepsi hastalarına uygulanmamaktadır.

Genel olarak uygulama yapılacak bölgede de Ankara lazer epilasyon işlemleri uygulanamamaktadır.

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Genel olarak lazer epilasyon işlemleri kadınlara ve erkeklere uygulanabilen işlemleri içermektedir. Uygulama yapılacak bölgeye göre de lazer epilasyon fiyatları değişkenlik içerebilmektedir.

Genel olarak Ankara lazer epilasyon işlemleri bacak bölgeleri, kol ve koltuk altı bölgelerine sıklıkla uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Süre konusu lazer epilasyon konusunda önemlidir. Genellikle Ankara lazer epilasyon işlemleri bıyık ve çene bölgesinde 1 ila 3 dakika işlem süresi içerebilmektedir. Bununla birlikte bacak bölgesinde 40 dakika sürebilir.

Tüm bunlara bağlı olarak lazer epilasyon fiyatları da bölgeye ve işlem süresine bağlı olarak değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon işlemleri genel olarak güvenli işlemleri içermektedir. Doğru işlemler uygulandığında Lazer epilasyon Ankara uygulamalarında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Bununla birlikte lazer epilasyon fiyatları da işlem yapılan bölgeye göre değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon işlemleri sonrasında Lazer epilasyon Ankara uygulamalarında kılların dökülmesi durumu değişebilir. Genellikle kıllar 3 hafta içerisinde dökülmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Banyo Ne Zaman Yapılabilir?

Lazer epilasyon sonrası banyo durumu da önemlidir. Özellikle 24 saat içerisinde su teması olmaması önemlidir ve lazer epilasyon fiyatları her duruma bağlı olarak değişkenlik içerebilmektedir.