Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi

Geçtiğimiz günlerde itfaiye araçlarını oy amaçlı erzak dağıtımında kullanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez de  belediye otobüslerine Ak Parti’den yeniden aday gösterilen Osman Zolan’ın afişlerini astı.
Otobüsler bir yanda yolcu diğer yanda akp adayının afişlerini taşıyor. Denizli’de kamuya ait spor salonlarından otobüslere, duraklara kadar her yer Ak Parti adaylarının afişleriyle kaplı.

CHP YÖNETİMİ YSK’YA GİTTİ

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, ilk tepkiyi otobüslerde gösterdi. Ardından YSK’ya gitti.
“AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hukukçudur, avukattır. Yani bu işleri bilir. O nedenle  buna hata değil kasıt diyoruz” dedi.

“HALK CEVABI 31 MART’TA VERECEK”

Horzum, adil olmayan yarışta 31 mart’ta denizli halkının en güzel cevabı vereceğini söyledi.
Ve, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kaynaklarını Ak Parti propagandası için kullandığını söyleyerek CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ile birlikte YSK’ya suç duyurusunda bulundu. YSK’dan jet karar çıktı. “Afişler bir an önce kaldırılsın” dendi.
CHP örgütü, kararın ardından otobüse bindi, yasak tanımayan adayların afişlerini kendileri kaldırdı.
Görüntüler ve YSK’nın kararı ulusal medyada da büyük ilgi gördü. Hem Sözcü TV’de Hem Halk TV Ana Haber Bülteni’nde yer aldı. Ysk Yasak Diyor Ama Dinleyen Yok 1Ysk Yasak Diyor Ama Dinleyen Yok 2Ysk Yasak Diyor Ama Dinleyen Yok