Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye yeni kazandırılan Adalet Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Başkarcı Kurs Merkezi ve 1200 Evler Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde spor kursları ve eğitim programları kayıtları başladı. İlçede yeni faaliyete başlayan Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde çocuklar için akıl oyunları, robotik kodlama, satranç, dil kursları ve müzik kursları verilecek. Yine bu merkezde kadınlar için ise pilates, zumba, cimnastik, oya ve nakış eğitimleri verilecek. Vatandaşların istekleri doğrultusunda da kurslar açılacak.

“KADIN VE ÇOCUKLARIMIZIN KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMESİNİ SAĞLIYORUZ”

Kadın ve çocukların yaşamın her alanında özgürce var olmasını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Adalet, Başkarcı ve 1200 Evler Mahallelerimizde açtığımız Kadın Çocuk Yaşam Merkezimizde kurs kayıtlarımız ve eğitimlerimiz başladı. Alanlarında uzman eğitmenlerimizin vermiş olduğu kurslarımız sayesinde kadın ve çocuklarımıza eğitim veriyor ve gelişimlerinde önemli rol oynuyoruz. Bu merkezlerimizde kadın ve çocuklarımızın keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. İlçemize yeni kazandırmış olduğumuz bu üç merkezin hayırlı olmasını diliyor, kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızı kurs merkezimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

TOPLAM 15 MAHALLEDE HİZMET VERİYOR

Şu ana kadar, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Merkezi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Merkezi, Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Spor Merkezi, Başkarcı Kurs Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Karaman Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve yeni açılan 1200 Evler Mahallesi’ndeki Kadın Çocuk Yaşam Merkezi hizmet vermeye devam ediyor.

yasam-merkezi