Denizli’de 22 branşta açılacak ücretsiz kursların yanı sıra engelli gruplarının katılabileceği Engelsiz Spor Okullarına da kayıtlar başladı. 

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yıl boyunca devam eden GSB Spor Okulları kursları, yaz dönemi ile birlikte spora yeni başlayacak çocukları da içine alarak yeni gruplarını bekliyor. Kurslar kapsamında bu sene basketboldan karateye, eskrimden taekvandoya kadar 22 sportif branşta ücretsiz çalışmalar yapılacak. 

KAYITLARA YOĞUN İLGİ

Merkez ve diğer ilçeler olmak üzere 19 ayrı ilçede açılacak kurslara, kayıtların ilk günleri olmasına rağmen yoğun bir ilginin olduğu belirtildi. 05–18 yaş grubunu kapsayan kurslar için kayıt olmak isteyenler online olarak internet sitesinden kayıtlarını oluşturabilir. Kurslar yer ve çalışma saatleri hakkında bilgi almak ve bizzat başvurmak isteyenler Gençlik Spor İlçe Müdürlüklerinde kayıtlarını oluşturabilecek. GSB Spor Okullları çalışmalarında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 86 antrenörün görev alacağı açıklandı. 

ENGELLİLER UNUTULMADI

Engelli bireylerinde spor okullarına katılmalarına yönelik program yapıldı. Bedensel engellilerde halter, badminton, tekerlekli sandalye basketbol ve tenis, işitme engellilerde halter, zihinsel engellilerde beden eğitimi ve spor eğitimleri, görme engellilerde ise judo branşlarında çalışmalar yapılacak. Engelli bireylere yönelik açılacak kurslarda, bu alanda Bakanlık eğitimine tabi tutulan tecrübeli antrenörler görev alacak. 

spor-okulu-denizli-tatil-1