Acıpayam'a bağlı Kelekçi Gazi Ortaokulu’nda görev yapan Ramazan Yılmaz’ın 1 yaşındaki SMA hastası oğlu Yağız Alp'in tedavisi için yardım kampanyası başlatılmıştı.

Alınan bilgilere göre Yağız Alp bebeğin iyileştirme oranı yüksek olan Zolgensma tedavisini olabilmesi için gerekli olan 17 Milyon lira toplandı.

3 aylıkken SMA teşhisi konulan 18 aylık Yağız Alp Yılmaz’ın, Amerika‘da tedavi edilebilmesi için ailesi tarafından yardım kampanyası başlatılmıştı.

Tedavi için gerekli olan 17 Milyon liranın bugün toplandığını açıklayan Yağız Alp'in ailesi: "Söylenecek o kadar söz var ki, buraya hangi birini sığdırırız bilmiyoruz.

Bu kadar gönlü güzel insan sadece Yağız Alp için seferber oldu.

Biz ümitleri yitirmişken elimizden tutup kaldıran, ve bizim buralara kadar gelmemizi sağlayan herkese ve bağışladıkları her kuruşa sonsuz teşekkürler. Yağız Alp'e dünyaları verdik." ifadelerini kullanarak, yardım eden herkese teşekkür etti.

Bir çok gönüllünün kendi çabaları ile katkıda bulunduğu yardım kampanyası hedefe ulaştı. Sosyal medya platformlarından ve bir çok kişinin desteklediği kampanya dün sonuçlandı ve Yağız Alp bebeğin tedavisi için gerekli olan miktar toplandı.