Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun mesajında şu ifadelere yer verdi; "Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten, toplumda her zaman müstesna bir yere sahip olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Kadınlarımız her daim hak ettikleri konumda, ailenin ve toplumun merkezinde yer almışlardır. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır.
  
Türk kadını tarihimiz boyunca daima en ön safta yer almış; gün gelmiş devletin kuruluşunda,  gün gelmiş vatanın kurtuluşunda görevler üstlenmiş; istiklal ve istikbal mücadelemizde asla unutulmayacak hizmetlerde bulunarak günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bırakmıştır.

Aile kurumunun temel taşı, kültürümüzün temsilcisi ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamanın hepimizin ortak sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır.

Devlet olarak kadına yönelik şiddet konusu başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, kadınlarımızın her alanda varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı özellikle vurgulamak istiyorum.

5 İlin Yöresel Lezzetleri Denizlililerle buluşacak 5 İlin Yöresel Lezzetleri Denizlililerle buluşacak

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun mihenk taşları, hayatımızın her alanında izler bırakan, sevgi ve şefkat timsali başta şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tekrar kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum"dedi.