Tiyatro, dizi ve sinema sektörünün sevilen yüzleri Altan Erkekli ve Veysel Diker, iki kişilik müzikli hicivli güldürüleri “Ortadaki Oyun” ile Denizlili sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Geçen sezonlarda birçok şehirde kapalı gişe sahneledikleri “Şifa Niyetine” adlı oyundan sonra modern orta oyunu tadında hazırladıkları yepyeni projeleri ile yeniden sanatseverlerin karşısına çıkan ikili, ilk turnesiyle 25 Kasım Cuma günü Denizli’de olacak.

101 yıl önce yaşanan zulmü tabloya Yansıttı 101 yıl önce yaşanan zulmü tabloya Yansıttı

Veysel Diker’in yazıp yönettiği, müziğini ise Cemal Yön’ün hazırladığı Ortadaki Oyun, günümüz Türk Tiyatrosu’nun temellerini oluşturan orta oyunu geleneği anlatım biçimini baz alıyor. Yine o döneme ait müzikal ve sanat müziği parçalarının aralara serpiştirilmiş bir şekilde sahneye uyarlandığı oyunda; izleyenleri müzikli hicivli bir güldürü silsilesi bekliyor. Orta oyunu geleneğinin usta isimleri Altan Erkekli ve Veysel Diker’in muhteşem performansıyla sahnelenecek Ortadaki Oyun, söz ve müziğin bambaşka bir atmosferde iç içe geçtiği bir ortamda izleyenleri güldürürken düşündürmeye geliyor.
25 Kasım Cuma akşamı saat 20:00'de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyunun biletleri Biletix, Biletinial, Analog Plak ve Kahve Evi (Kınıklı/Selçuk Bey), İki Çay (Çınar), La Riva Cafe (Yenişehir) ve Sneaker Loops’tan (Teras Park) temin edilebiliyor. Via Stage ve Zeytindalı Yapım’ın ortak düzenlediği 2022 Büyük Güz Turnesi kapsamında gerçekleşecek etkinlik için 0533 196 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.