Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi Buldan'da Muhtar Kura İle Belirlendi

Öztürk; “hayvan sevgisi çok güzel ve çok özel bir duygudur. Hayvanları seven insanlardan korkmayın çünkü masum bir canlıyı sevebilen insanın kalbide güzeldir” dedi.
Denizlilerin görevi kendilerine verme teveccühünü göstermeleri halinde, sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla sokak hayvanlarının bakımı, rehabilitasyonu, sağlık ve barınma hizmetleri için bir “Stratejik Eylem Planı” oluşturacaklarını söyleyen Öztürk, hayvan barınaklarını hizmet kalitesi bakımından modernize edeceklerini ve sayılarını artıracaklarını, evinde köpek veya kedi bakmak isteyen kişileri belediye barınaklarına yönlendireceklerini ve şekilde sokak hayvanlarını sahiplendireceklerini ifade etti.
Öztürk; “sokak hayvanlarının kontrolsüz üremelerini önlenmek için Hayvan Takip Programı hazırlayacağız. Çocuklarımızın doğa ve hayvan sevgisini artırmak üzere Ege Bölgesinin en kapsamlı hayvanat bahçesini Denizli’mize kazandıracağız. Evcil hayvan defin sorununu bitireceğiz ve bir hayvan mezarlığı yapacağız. Daha sağlıklı ve toplumsal duyarlılığı daha yüksek bir Denizli için sahipli-sahipsiz diye ayrım yapmadan ölümleri halinde PATİLİ dostlarımızı rastgele gömmek yerine bir hayvan mezarlığı yaparak bu sorunu çözeceğiz” dedi.