Telegram, kısa mesaj göndermekten daha fazlasını yapmanızı sağlayan bir anlık mesajlaşma hizmetidir. Ayrıca emoji göndermenize, bir arkadaşınızı aramanıza veya video görüşmesi başlatmanıza da olanak tanır. İletişim kurmak istediğiniz kişinin de Telegram hesabı olduğu sürece tüm bunları ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

En iyi kısım? Her şey şifrelenmiştir, böylece tüm konuşmalarınızın güvende olduğunu bilirsiniz. Tüm bunları yapmak için telefonunuzu, web tarayıcınızı veya dizüstü bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Bu yüzden dünyanın her yerinden birçok insan Telegram'a katılmaya çalışıyor.

Kaydolurken telefon numaranızı isterler. Ama muhtemelen bunu sağlamakta tereddüt ediyorsunuz. Peki bunun bir yolu var mı? Okumaya devam edin ve sahip olabileceğiniz diğer seçenekleri öğrenin.

Telefon numarasına mı ihtiyacınız var?

Evet. Bir gerektiren tek kullanımlıktelefon numarası (buradan alabilirsiniz: https://telnum.net/tr/services/disposable-number/) kimliğinizi doğrulamalarının bir yoludur. Bu önemli çünkü Telegram, mesajlaşma platformunun sahte hesaplar tarafından istila edilmesini istemiyor.

Ayrıca Facebook ve Instagram gibi diğer platformların aksine bu bir sosyal medya hesabı değil. Platformun, her ikisi de sanal bir telefon numarası gerektiren normal mesajlaşma ve aramaların yerini alması amaçlanıyor.

Ancak bir telefon numarası gerekli olsa da bunun özel numaranız olması gerekmez. Pek çok insanın fark etmediği şey, konu bir telefon numarası almaya geldiğinde geleneksel telefon şirketinizin tek seçenek olmadığıdır.

Numaranızı kullanmak istemiyorsanız diğer seçenekleriniz nelerdir?

Telegram için numara doğrulama söz konusu olduğunda tek bir kural vardır: Numaranın daha önce kullanılmamış olması gerekir. Özel numaranızın hesaba kayıtlı olması gerekmez. Kullanabileceğiniz bir alternatif bulduğunuz sürece her şey aynı şekilde sonuçlanacaktır.

  1. Ücretsiz siteler

Doğrulama için kullanabileceğiniz bir numara alabileceğiniz pek çok ücretsiz site var. Hızlı bir Google araması size seçeneklerin neredeyse sonsuz olduğunu söyleyecektir!

Genellikle sayı rastgele oluşturulur. Daha sonra Telegram hesabınızı doğrulamak için kullanabilirsiniz. Ancak bir şey bedava olduğunda biraz dikkatli olmanız gerekir. Her zaman bir sorun vardır.

Harcamalarını reklamlar yoluyla telafi etmelerinin onlar için gayet iyi olduğuna inansak da, sitenin kâr elde etmeye çalışmasının tek yolunun bu olup olmadığından asla emin olamazsınız. Ücretsiz olduğu için belki de güvenliğe yatırım yapmıyorlar. Sonuç olarak numaranın kendisi bile kolayca saldırıya uğrayabilir.

Ayrıca telefonunuzu değiştirmeniz durumunda aynı numaraya erişemeyebilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz siteleri yalnızca Telegram'ı hayatınızda önemli olan kişilerle iletişim kurmak için kullanmıyorsanız öneriyoruz.

  1. Google sesi

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyorsanız Google Voice da mükemmel bir seçenektir. Aksi takdirde buradaki avantajlar biraz sınırlı olacaktır. Bu hizmet ücretsiz olmasına rağmen hizmetlerin kendisi oldukça ABD merkezlidir.

Örneğin, başka bir Google Voice numarasına veya diğer ABD numaralarına kısa mesaj göndermek ve onları aramak ücretsizdir. Ancak bu avantaj dünyanın başka hiçbir yerinde mevcut değildir.

Bazıları Telegram hesaplarını bir Google Voice numarası kullanarak kaydetmenin başarılı olduğunu bildirdi. Ne yazık ki artık durum böyle değil. Yani gerçekten hiçbir şey harcamamaya çalışıyorsanız, önce bunu denemenizi öneririz. Ancak başarılı olup olmayacağınız garanti edilmez.

  1. Sabit hat numarası

Bu garip bir öneri gibi görünebilir ancak telefon numarası terimi sabit hatlı telefonlar için de geçerlidir. Yani eğer evinizde hala sabit hat varsa, onu kullanarak hesap açabilirsiniz. Doğrulama kodunuzu kısa mesaj yoluyla almak yerine Telegram sizi arayacaktır.

Sağlayıcınıza bağlı olarak bununla ilişkili ücretler olabilir, bu nedenle devam etmeden önce önce sorun. Üstelik özel telefon numaranızı gizlilik endişeleri nedeniyle kullanmak istemiyorsanız bu seçeneği de devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

PAÜ, Dünya Ayakkabı Kongresine katıldı PAÜ, Dünya Ayakkabı Kongresine katıldı
  1. Telekom sağlayıcıları

Modern telekomünikasyon sağlayıcıları gibi Telnum doğrulama için kullanabileceğiniz geçici bir VoIP numarası sağlayın. Diğer VoIP numaralarından farklı olarak tek seferlik taşıma ücreti veya aylık abonelik ücreti yoktur. Bunun yerine, ona bir doğrulama metni göndermenize olanak tanıyan tek seferlik bir ücret ödersiniz. Bundan sonra süresi dolacaktı.

Bu seçeneği diğer her şeyden daha iyi kılan şey, uygun fiyat, güvenlik ve rahatlığın en iyi kombinasyonu olmasıdır.

Ayrıca, yasaklanması gereken bir ülkede olsanız bile Telegram'a erişmenize de olanak tanıyacak. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken yasal olduğu bir ülkeden geçici bir numara almaktır. Bu kadar.

Telegram hesabı açmak için telefon numarasına ihtiyacınız olsa da bunun için güvenliğinizden ödün vermenize gerek yok. Bunu güvenli bir şekilde yapmanıza yardımcı olmak için buradayız!