Yeraltı Kablo Arıza Tespit Cihazı Üretildi

Türkiye’de ilk defa yerli yer altındaki kabloların arızasını tespit eden Yüksek Gerilim Darbe Generatörü, ‘’SNS DGG 101’’ markasıyla üretildi.

Yeraltı Kablo Arıza Tespit Cihazı Üretildi

Elektrik dağıtım şirketleri ve diğer büyük işletmeler ilemühendislik bürolarının bugüne kadar ithal etmek zorunda kaldığı cihazı geliştiren, sektörün deneyimli kuruluşlarından Açı Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi İSO (TS EN 9001: 2008) ve CE belgelerini alırken, ürünün alanında tek yerli cihaz olması nedeniyle ‘Faydalı Ürün’ patent başvurusunu da yaptı. Cihazın Türkiye distribütörlüğünü ise merkezi Denizli’de bulunan Enerjisan Elektrik Pazarlama Limited şirketi aldı.

Yeraltı kablolarında meydana gelen kablo arızalarının tespitive sorunun giderilmesi konusunda, zamanla yarışıldığını belirten yetkililer, ‘SNS DGG 101 cihazıyla arızalarda en iyi sonuç elde edilmektedir’ dedi. İthal cihazların maliyetinin yüksek olduğunun altını çizen yetkililer, yerli arıza tespit cihazının bu nedenle daha ekonomik ve daha pratik özelliklere sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca cihazın kolay taşınabilme özelliğinin bulunduğu dikkat çekilerek, SNS DGG 101’in pratiklik özelliğine vurgu yapıldı. Cihazın diğer özellikleri konusunda ise şu görüşlere yer verildi:

‘’SNS DGG 101, ölçüm noktasında enerji var ise 220 V ile yok ise kendi içindeki AKÜ- İNVERTÖR sistemi yardımı ile çalışabilmektedir. Cihaz, çalışma sırasında Yüksek Gerilimi sadece darbe anında oluşturduğu için kablonun herhangi başka bir noktasında arızaya neden olmaz. Piyasadaki diğer ithal cihazlarda bu özellik bulunmamaktadır. İthal cihazlarla yapılan ölçümlerde, işlem sırasında Kablo Yüksek Gerilim altında kaldığından, başka bir zayıf noktasından yeni arızalar üretebilmektedir. Cihaz   40x50x95 cm. ebadında ve 45 kg. ağırlığa sahiptir. Normal binek arabalarının bagajında taşınabilmektedir. Özellikleri itibari ile tamamen piyasadaki cihazlardan farklı bir teknolojiye sahiptir. Cihaz kasası alüminyumdan imal edilmiş olup ‘’2 yıl ‘’garanti kapsamındadır.’’

‘’Yerli Yer Altı Kablo Arıza Tespit Cihazının’’ Türkiye distribütörü Enerjisan şirketi ise ‘’SNS DGG 101’’ cihazının tüm özelliklerinin yer aldığı www.enerji-san.com  adıyla web sitesi açtıklarını belirterek, enerji sektörününtalepleri doğrultusunda uygulamalı testlere ve satışlara başlandığını bildirdiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER