Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Sofular Mahallesinde yağmur duası ve keşkek hayrı yapıldı. Her yıl bahar ayında gerçekleştirilen ve uzun yıllardır devam eden etkinlik bu sene de unutulmadı. Sofu Dede Türbesi’nin bulunduğu harman yerinde gerçekleştirilen yağmur duasında 10 kazan keşkek hazırlandı. 

BAŞKAN TATIK KAZANIN BAŞINA GEÇTİ

Etkinliğe çevre mahallelerden de çok sayıda vatandaş katılırken, Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık, CHP Tavas İlçe Başkanı Hasan Keçeci ve beraberindeki heyet katılım sağladı ve halkla bir araya geldi. Vatandaşlarla birlikte keşkek kazanını karıştıran ve kaşık sallayan Başkan Tatık, mahallelinin sorunlarını da dinledi.

Denizli'de piknik ateşi yangına yol açtı Denizli'de piknik ateşi yangına yol açtı

ELLER SEMAYA YAĞMUR DUASI İÇİN KALKTI

Yağmur duası ve keşkek hayrı için kesilen kurbanlar, kurulan kazanlarda sabahın erken saatlerinde pişirilirken, mahalle halkıda imece usulü etkinliğe katkıda bulundu. Kazanlardaki keşkekler gün boyu davetlilere ikram edilirken, eller semaya yağmur duası için kalktı.

“İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUR”

Yağmur duası ve keşkek hayrının uzun yıllardır yapıldığını ifade eden Sofular Mahalle Muhtarı Sunay Sulakcı, “Dinimizde gelenek ve göreneklerimizde yağmur duası var. Bugün burada kıldığımız namazlar ve dualarımız inşallah kabul olur. Mahalle halkı olarak hep birlikte yağmur duasını gerçekleştirdik. Tavas Belediye Başkanımız Kadir Tatık ve komşu köylerimizden de çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Bu bölge çiftçilikle geçimini sağlıyor. İnşallah dualarımız kabul olur. Allah’ım afetsiz şekilde yağmurunu versin” dedi.  Tavasta Eller Semaya Yagmur Icin Kalkti 3Tavasta Eller Semaya Yagmur Icin Kalkti 1Tavasta Eller Semaya Yagmur Icin Kalkti 2Whatsapp Image 2024 04 29 At 09.27.44Whatsapp Image 2024 04 29 At 09.27.45Whatsapp Image 2024 04 29 At 09.27.46