Tavas’ta ‘KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ sona erdi

Denizli’nin Tavas ilçesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Tavas Ticaret Odası ve Tavas Belediyesi işbirliğiyle Tavas’ta ilk defa gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

TAVAS 23.01.2012, 17:29 01.02.2017, 18:05
Tavas’ta ‘KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ sona erdi
banner1641

Sertifika töreninde konuşan Tavas Belediye Başkanı Mehmet Karabay, “Girişimcilik Eğitimi”nin başta Tavaslı hanımlar olmak üzere ilçe için büyük fırsat olduğunu söyledi. Başkan Karabay, “KOSGEB il Müdürümüz ilk ilçe ziyaretini Tavas’a yaptı. Tavas’a özel önem veriliyor. Bize düşen imkanlar dahilinde her şeyi yapacağız. Tavas esnafı geri dönüyor. Denizli’nin en güzel ilçesi Tavas olacak” dedi. KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç’ta Denizli Merkez ve ilçelerde 2011 yılı içinde toplam 34 eğitimin tamamladığı ve 2012 yılında da eğitimlerin açılmaya devam edeceği söyledi. Tavas Belediye Başkanlığınca düzenlenen eğitimin yüzde 80 katılım sağlandığını belirten Erkoç, “Bu gün sertifikalarını alan girişimcilerin eğitim sonrası iş yerlerini açmaları halinde İşletme Kuruluşu Desteği Olarak 5 bin TL. Kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanım desteği olarak 10 bin TL, işletme gideri elektrik, su, telekomünikasyon personel ücreti desteği olarak aylık bin TL toplam 12 bin TL olmak üzere genel toplamda 27 bin TL’ye kadar hibe destek verilecek. Bu sertifikayla girişimciler sabit yatırım desteği adı altında alacakları makine teçhizat için faizsiz ilk 2 yıl ödemesiz toplam 4 yıl süreli banka teminat mektubu karşılığı 70 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler” dedi. Daha sonra KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç tarafından “Girişimcilik Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (1)
K. Sulu 9 yıl önce
Karneyi alıp mezun oldunuz, hadi bakalım iş icraata geldi. Devletten para koparmak için mi yaptınız yoksa hakkatten işe ve paraya ihtiyacınız olduğundan mı?