Tavas Devlet Hastanesi Çalışanları Terörü Lanetledi

Tavas Devlet Hastanesi çalışanları son günlerde sağlık personellerine yönelik yapılan terör saldırılarını lanetledi.

TAVAS 28.10.2015, 13:08 01.02.2017, 11:55
Tavas Devlet Hastanesi Çalışanları Terörü Lanetledi
banner1641
Tavas Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına açıklamalarda bulunan Başhekim Dr. Yavuz Aycan, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarla genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırının devam ettiğini söyledi.
Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi.  Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.
 Bizlerin teröre karşı vereceği en büyük cevap, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenmemizdir. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacaktır” dedi.
Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)