Tavas Belediyesi Turizm Haftasına Damga Vurdu

Denizli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Geleceğimiz Turizm" etkinliği coşkuyla kutlandı.

Tavas Belediyesi Turizm Haftasına Damga Vurdu
banner1336

Denizli Valiliği önünde başlayan törenler, 15 Temmuz Delikçınar Şehitler Meydanı'nda devam etti. İlçe belediyelerin kendi kültürlerinin tanıtımı için açılan standlarda birbirinden değerli ürünler misafirlere tanıtıldı.
Tavas Belediyesi olarak açılan stand protokol ve misafirler tarafından yoğun ilgi gördü. Tavas Baklavası, Kaşık Helva, Tel Kırma, Terrakota ve birbirinden değerli Tavas ürünleri etkinliğe katılan protokol ve misafirlere anlatıldı. Belediye Halk oyunları ekiplerinin gösterisi ise izleyiciler tarafından tam not aldı.
Renkli görüntülere sahne olan etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Hiç şüphesiz 21. yüzyılın en hızlı gelişen sektörü turizm sektörüdür. Turizm dünyanın en büyük endüstrisi olmuştur. Ayrıca kendi sektörü dışında da tüm sektörleri etkilemektedir. Ülkemizin gayri safi milli hâsılalarında önemli bir yer tutmaktadır gelişmiş ülkelerin yanında gelişmekte olan ülkeler de yatırımlarını turizm sektörüne kaydırmaktadır. Denizlimiz, gelişen turizmiyle her geçen gün daha fazla adından söz ettiriyor. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel konseptin önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir şekilde sürdürülmesini temenni ediyorum" dedi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER