Tavas Belediyesi'nden Eğitime Tam Destek

Tavas Belediye Başkanı Akyol, "Her zaman söylediğimiz bir şey vardır. Bir yerde öğrenciler ve öğretmenler mutlu değilse orada hiç kimse mutlu olamaz. Öğrenciyi sadece okulda değerlendiremeyiz. Okuldan evine giden öğrenci sorunlu ve mutsuz ise ailesini de mutsuz eder."

Tavas Belediyesi'nden Eğitime Tam Destek

Tavas Belediyesi yıllık değerlendirme raporlarında öne çıkan konulardan biri de eğitim ve öğretim oldu. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Tavas Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordineli çalışması sonucu okullar, öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim camiası oldukça verimli bir yıl geçirdi. Spor aktivitelerinden sanatsal çalışmalara, TEOG’dan YGS ve LYS’se, eğitim ve öğretimin hemen her alanında Tavas Belediyesi maddi ve manevi desteğini yıl boyunca devam ettirdi.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Her zaman söylediğimiz bir şey vardır. Bir yerde öğrenciler ve öğretmenler mutlu değilse orada hiç kimse mutlu olamaz. Öğrenciyi sadece okulda değerlendiremeyiz. Okuldan evine giden öğrenci sorunlu ve mutsuz ise ailesini de mutsuz eder. Bu tüm hanelere yansır ve yaşadığınız yerde huzur kalmaz. Çocuklar geleceğimizdir diyerek sorumluluklarımızı onların üstüne atıp işin içinden sıyrılamayız. Elimizi, gövdemizi ve başımızı taşın altına koymak zorundayız. Buna mecburuz. 

TAVAS BÜYÜYOR GELİŞİYOR

Biz Tavas gelişsin, büyüsün istiyoruz elbet fakat bunu mutsuz bireylerle de yapmak istemiyoruz. Evet, Tavas büyüyor ve gelişiyor. Ancak büyüyen ve gelişen Tavas bunu mutlu çocuklarla taçlandırmalı. Bunun için de aklımız ve imkanımızın ölçüsünde her çabayı sarf ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.

tavas belediyesi eğitim turhan veli akyol

Bizim inancımız, mantığımız bu yönde işler ve bu yüzden de nerede bir okulumuzun, öğrencimizin veya öğretmenimizin ihtiyacı varsa hemen gideriz. Kurumların işbirliği olmaksızın bir yerde başarı kesinlikle söz konusu olamaz. Ak Belediyeciliğin en önemli ayağı sosyal belediyeciliktir. Değerlendirme raporlarımızda bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz hizmetleri görünce çok mutlu olduk. Tavas Belediyesi her zaman eğitim ve öğretime olan desteğini sürdürecektir. Çünkü mutluluk ve başarı hepimizin ortak değeri. Göreve geldiğimiz günden bu yana felsefemiz hep bu oldu. Yarınlarımızı ancak böyle kazanabiliriz” dedi.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER