Şiir ve Türküler Tavas'ta Can Buldu

Tavas Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik, Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) tarafından gerçekleştirildi.

Şiir ve Türküler Tavas'ta Can Buldu

HABERDENİZLİ.COM

Bağlar Mesireliği Amfi Tiyatroda düzenlenen programa Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Meclis Üyeleri, Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Başkanı Abdülkadir Uslu, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurulduğu günden bu yana başarılı işlere imza attıklarını belirten Yazar-Bir Başkanı Abdülkadir Uslu, "Bu akşam sizinle beraber olmaktan son derece mutluyuz. Birlik üyeleri olarak, şiirlerimizi, türkülerimizi sizlerle paylaşacağız. Bizleri sizlerle buluşturan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum. Yazar-Bir kurulduğu günden bu yana kültüre sanata çok önem veriyoruz. Milli kültürümüze sahip çıkmak ilk önceliğimizdir" dedi.

Birlik ve beraberlik gecesi içinde burada olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Başkan Akyol, "Türkü bilmeyen Türkü anlayamaz. Türkülerimizi çok iyi anlamalı ve anlatmalıyız. Şiirlerimizin ve türkülerimizin gelecek nesillere aktarılması bizim en büyük kaygımızdır. İçinde bulunduğumuz coğrafyada kendi benliğimizi yitirmeden bir ve beraber olarak yaşamımızı sürdürebilmek için dışarıdan gelen tüm tehditleri birbirimize kenetlenerek aşmalıyız. Şair ve türkü dostlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Program, Kurtlar Vadisi Müziğini yapan Ateş Ali'nin katılımıyla renklendi. Yağan Yağmur Zeybeğini oynayan, Zeybeğin duayenlerinden Hasan İstanbullu'nun zeybek resitaliyle program daha da şenlendi. Etkinlik sonunda, geceye katılan ve katkıda bulunanlara teşekkür belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Katılımcılara belgelerini Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve Yazar-Bir Başkanı Abdülkadir Uslu takdim etti.

Yazar-Bir Başkanı Uslu, gecenin anısına Belediye Başkanı Akyol'a şilt ve belge takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER