Tavas Festivalinin ikinci gününde Tavas Bağlar Mesireliği Amfi Tiyatro’da Zeybek paneli gerçekleşti. Panel kapsamında Kazım Kınlı ve Emin Baloğlu'nun yönetiminde 1980 yılından günümüze kadar halk oyunları sunumu gerçekleştirildi. Tavas’ın değerleri ve tarihinin tanıtılmasının amaçlandığı festivalin ikinci günü ‘Aşkın Olayım’ şarkısı ile son dönemde büyük bir çıkış yakalayan Simge, sahneye çıktı. Konser alanı tıklım tıklım dolarken, binlerce kişi Simge’nin seslendirdiği şarkılara eşlik etti. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Simge’ye coğrafi işaret tescilli Tavas baklavası ikram etti.

Tavas Belediyesi tarafından organize edilen Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına Ekonomi Bakanlığı yapmış olan Nihat Zeybekci, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Nilgün Ök ile Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından efe kültürünü görmek ve yaşamak isteyenlerin büyük bir beğeniyle izlediği Tavas Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, halk oyunları gösterisi sundu.

Denizli’de Halk Oyunları Grup Şampiyonasına ev sahipliği yapacak Denizli’de Halk Oyunları Grup Şampiyonasına ev sahipliği yapacak

tavas-festival-simge-vatandas

tavas-festival-simge-zolan-inamlik

tavas-festival-simge3

tavas-festival-simge1

simge1

tavas-festival-simge2