RAKİPLERİNİ DEVİRDİLER

Son üç ayda düzenlenen uluslararası ve ulusal turnuvalarda toplam 112 madalya kazanan Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Judo Takımı oyuncuları madalya sevinçlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile paylaştı. Başkan Zolan, "Madalya almak, birinci olmak çok çok önemli ama ondan daha da önemlisi spor yapmaktır" dedi.

SPOR 19.11.2014, 15:30 19.11.2014, 15:32
RAKİPLERİNİ DEVİRDİLER
Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Judo Takımı sporcuları, aldıkları üst üste başarıların sevincini paylaşmak için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ruşen Uzunoğlu, Türkiye Judo  Federasyonu İl Temsilcisi Kamil Yaşar Güleç, Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Judo Takımı antrenör ve sporcuları katıldı. Son 3 ayda katıldıkları 14'ü uluslararası olmak üzere toplamda 112 madalya kazanan judo takımı sporcuları gelecek yıl hedeflerinin daha büyük başarılara imza atmak olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Başkan Zolan'a teşekkür etti. Başkan Zolan, üstün başarılarından dolayı sporcularla gurur duyduklarını belirterek, "Biz istiyoruz ki gençlerimiz çocuklarımız spor yapsın, arzu ettikleri sporları yapsın. Hangi  branşta spor yapmak istiyorsa onu yapsın istiyoruz. Onun için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz, hiç bir kısıtlama yapmaksızın imkanlarımızı ortaya koyuyoruz" dedi. 

30 sporcu 30 madalya

Judo takımının 25 Ekim'de 30 sporcu ile katıldığı Batı Karması Cumhuriyet Kupası Judo Şampiyonası'nda 30 madalya kazandığına dikkati çeken Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başta Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımız sizlerle birlikte bir ekip halinde güzel sonuçlara gidiyorsunuz. 30 sporcu ile girdiğimiz yarışta 30 madalya ile geliyorsunuz. Amaç madalya almak da değil, amaç spor yapmak. Çünkü spor bir sistemdir, spor insanı disipline eder, spor ekip ruhudur, dayanışmadır,  arkadaşlıktır, spor hayatın ta kendisidir. Bu noktada spor yapan gençler, çocuklar daha başarılı olurlar. Hem fiziki anlamda, hem ruh anlamında daha sağlıklı olurlar. Gelecekte duruşları öz güvenli, yaptıkları işlerde de daha başarılı olurlar. Bu nedenle ben sizi tekrar tebrik ediyorum. Tabii ki madalya almak birinci olmak çok çok önemli ama ondan daha da önemlisi, spor yapmak ve sporun size kazandırdığı özgüvenle, ekip ruhu ile arkadaşlıkla, disiplinle, kurallarla hayata başlamak. Bu katkılar sizlerin daha sonraki hayatınıza çok çok artılar sağlayacaktır. İnşallah o güzellikleri hepimiz göreceğiz."

"Spor yapmak başarı demektir"

Sporcuların arasında Avrupa ve dünya şampiyonluğuna gidenler olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "O yarışlara katılacak olan sporcularımız inşallah başarılı olacaksınız ama onun ötesinde spor yapmış olmak zaten bu işi başarmış olmaktır. Spor yapmakla bu işi başarmışsınız demektir. Ben sizleri tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu. Konuşmanın ardından sporcular turnuvalarda kazandıkları madalyalar hakkında Başkan Zolan'a bilgi verdi. Başkan Zolan, başarılı sporculara çeşitli hediyeler verdi. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)