Mücadeleler göz kamaştırıyor

Denizli Genç İş İnsanları Derneği'nin bu yıl beşincisini düzenlediği DEGİAD - Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası büyük bir heyecanla başladı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı ilk maçlara basketbolseverlerde yoğun ilgi gösterdi.

SPOR 05.12.2019, 13:31 05.12.2019, 14:02
Mücadeleler göz kamaştırıyor
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD)’nin gelenekselleşen basketbol turnuvası, Yüksekçıta Okulları Spor Salonu bahçesinde düzenlenen kokteyl ile başladı. Programda turnuvaya katılan takımlar ve tüm oyuncuları tanıtıldı.  DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, her zamanki gibi çekişmeli bir turnuva beklediklerini söyleyerek, tüm takımlara başarılar diledi. DEGİAD üyelerinin çeşitli sosyal projelerin yanı sıra geleneksel hale gelen bu turnuva ile de bir araya geldiğini hatırlatan Başkan Urhan, büyük bir aile olduklarının vurgusunu yaparak tüm takımlara şans dileyerek “Dostluk kazansın” temennisinde bulundu. 172 sporcudan oluşan 22 takım ile başlayan turnuvada A ve B grubu adlarıyla 11'erli gruplar halinde yer alan takımların Yüksekçıta Okulları Spor Salonu’nda oynanan ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı ilk maçlara basketbolseverlerde yoğun ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz yılın finalistleri karşı karşıya geldi

Geçtiğimiz yıl Final Four’da karşılaşan Yüksekçıta ile Riskymen takımlarının bu seneki turnuvada eşleşmesinin ardından gerçekleşen müsabakada geçtiğimiz yılın şampiyonu Yüksekçıta, geçtiğimiz yıl turnuvada ikinci olan Riskymen takımına mağlup olması turnuvada dikkat çeken bir sonuç olarak görüldü.

22 takım 172 sporcu boy gösteriyor
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Beşok ve Türkiye Basketbol Federasyonu Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser'in gerçekleştirdiği kura çekimi sonrası oluşan gruplar ve takımlar şöyle yer almıştı;

 
A GRUBU
Oceans 8
Herkes Efendi
BASİAD
Yeni Dostlar
Falcons
Hop Tedix
Ağır Abiler
Roosters
Royal Team
Yis
O Sene Bu Sene

B GRUBU
Stark
Black Roosters
Hangover
Kayınçolar
Peaky Belinders
Riskymen
Yirmilik
Yüksekçıta
Goodfellas
Airforce
Gimme 5

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)