Merkezefendi Basket Eli Boş Döndü

Bornova Belediyesi ile Merkezefendi Belediyesi Basket İzmir de karşı karşıya geldiler. Bornova Belediyesi, deneyimli rakibini mağlup etmeyi başardı: 80-72 

SPOR 03.11.2019, 17:49 03.11.2019, 17:53
Merkezefendi Basket Eli Boş Döndü

HABERDENİZLİ.COM

Merkezefendi Belediyesi maça etkili başladı. Barış Özkan’ın topa baskıdaki başarısı hücum sahasına da pozitif yansıdı ve 4. Dakika 2-8 geçildi. Geçiş oyunlarını kovalayan Merkezefendi, karşısında daha yerleşik hücumu zorlayan ve yeni transfer Hasan Rızvic’i kullanmak isteyen bir Bornova buldu. Kenardan gelen Baran Avşar’ın üst üste basketleri ile rakibini yakalayan Bornova Belediyesi, Clark’ın şık smacı ile 7.dakikada 10-8 öne geçti. 4. dakikadan itibaren 14-2 seri yakalayan Bornova Belediyesi ikinci periyoda 16-10 önde başladı. 

5-0 lık küçük bir seri ile başlayan Merkezefendi, müdaafadaki yumuşaklığı ve screen çıkışlarında rakibine zorluk çıkaramaması sebebi ile öne geçme fırsatını da değerlendiremedi. Arda Berk Kaya’nın da rotasyona dahil olmasıyla hücumdaki enerjisi daha da yükselen Bornova Belediyesi, 15.dakikada skoru 28-20 ye taşıdı. Çeyrek sonuna doğru tempoyu yükselten ve rakibine tempoyu kabul ettiren ev sahibi Arda Kaya’nın üçlüğü ve Eren Ocaktürk’ün takip basketi ile skoru 35-25 yaptı ve molayı aldırdı. Merkezefendi’nin  5'e 5 hücumlarda basket bulmalarını oldukça zorlaştırdı. Maçta soyunma odasına 40-33 Bornova üstünlüğü ile gidildi.

İkinci yarıya iki takım da çok agresif başladı. Merkezefendi’de Denizcan Çevik, Bornova Belediyesi’nde ise Ege Yaşar her iki sahada da önemli katkılar yaptılar. 25. dakikada Donte Clark’ın basket faulü ile fark yeniden çift haneye yükseldi. Bu dakika itibari ile Merkezefendi de Mishula’nın bir türlü devreye girememesi, Lacy’nin ise anlık katkıları hücumda zorlanmasına sebep oldu. Çeyreği dar rotasyonla oynayan Bornova Belediyesi, sona doğru yanlış tercihler yaptı. Merkezefendi yerlilerin oyuna ağırlık koyması ile maçı tekrar ortaya getirdi. Özellikle şutu risk edilen Soner Şentürk’ün iki üçlük ile takımının enerjisini yeniden yukarı çekmesi bu bölümde konul ekip adına çok kritikti. Bornova Belediyespor, hücum ribauntlarındaki üstünlük ile periyodu 61-53 önde tamamladı.

Son çeyrek oldukça kısır başladı. Uzun süre basket bulamayan iki takımda kilidi Ümit Sonkol ve Donte Clark çözdüler. Bornova Belediyesi son 6 dakikaya 64-57 önde girdi. Ev sahibi ekip bir çok hücumda topu potaya birden fazla atmasına karşın şutlardaki düşük yüzde sebebi ile maçı koparamadı ve Merkezefendi Belediyesi Basket ribauntlarda  eksik kalmasına karşın farkı eritti. Son 5 dakikaya girilirken fark 5’e düşmüştü ki hücumda iki basit top kaybı yapan Merkezefendi skoru dengeye getirme şansını kullanamadı. 37. dakika 74-64 geçildi. 

Mola dönüşünde 1 dakika 10 saniye içinde 6-0 lık seri yakalayan Merkezefendi, bitime 1.49 kala maçı 74-70’e getirdi. Bu kez ev sahibi moladan 6-0 ile döndü ve maçı kopardı. Bornova Belediyesi, rakibi Merkezefendi Belediyesi’ni  80-72 mağlup etti.

Öne çıkanlar...

Bornova Belediyesi: Donte Clark 21 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Hasan Rizvic 15 sayı, 8'i hücum 14 ribaund, İsmet Baran Avşar 20 sayı, 6 ribaund, 4 asist

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket: Doğukan Sönmez 11 sayı, 2 ribaund, Azizcan Özdemir 10 sayı, 9 ribaund, 5 asist, Oleksandr Mishuka 14 sayı (4/10 üçlük), 2 ribaund, 2 asist, Soner Şentürk 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist

Yorumlar (0)