Judonun En İyileri Denizli'de Buluştu

Denizli Pamukkale Üniversitesi spor salonunda yılın en önemli organizasyonu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Judonun En İyileri Denizli'de Buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yapılan şampiyonaya 65 ilden 327 kadın ve 463 erkek sporcu katıldı. 

Türkiye’nin en iyi judocuları hafta sonu Denizli’de buluştu. PAU Spor Salonunda düzenlenen şampiyonada sporcular erkek ve bayanlarda 8 ayrı siklette mindere çıktı. Cumartesi gerçekleşen açılış seremonisine Vali Vekili Vefa Kaya, BŞB Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. 
Denizli’de gerçekleşen Judo Şampiyonası son yılların en mükemmel organizasyonlarından biri oldu.  Şampiyonanın düzenlendiği salon adeta gelin gibi süslendi. Açılış seremonisinde sporcular "Tüm Kalbimiz Ve Dualarımızla Mehmetçiğimizin Yanındayız" yazılı pankartla çıktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sırayla Vali Vekili Vefa Kaya, BŞB Başkanı Osman Zolan ve Federasyon Başkanı Sezer Huysuz yaptıkları konuşmalarda sporculara başarılar dilerken, kalplerin Afrin’de ki Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan Mehmetçiklerimizle attığını dile getirdiler. 
 

ZOLAN’A ONUR KURULU ÜYELİĞİ

Judo sporuna verdiği destekten dolayı BŞB Başkanı Osman Zolan’a Judo Federasyonu tarafından Federasyon Onur Kurulu üyeliği verildi. Belgeyi Federasyon Başkanı Sezer Huysuz takdim etti. Şampiyonada dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. Şampiyona Pazar günü öğle saatlerinde sona ererken, aynı salonda Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası başladı. 
 

İBANOĞLU EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLADI

Kusursuz geçen bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, şampiyonanın başından sonuna kadar emek veren herkese teşekkür etti.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243