Sol Parti Denizli’de Sosyalist Güç Birliği ittifakı içinde kendi adayları ile seçime giriyor. Seçim çalışmalarını sürdüren partinin Denizli Milletvekili Adayı AV. Kamil Doğan, 14 Mayıs’ın yeni bir Türkiye’nin başlangıcı olmasını istediğini belirterek,

“Bir oy Kılıçdaroğlu’na, bir oy SOL Parti’ye oy istiyoruz” dedi.

20 yılda 6 kere imar affının çıkartıldığını söyleyen Kamil Doğan, “İnsanları diri diri enkazların altında bıraktılar. Bugünün dünyasında, bugünün Türkiye’sin de cehennemi yaşatırken helallik istemek yetmez, bunun siyasi sorumlularının mutlaka hesap vermesi gerekir. Biliyoruz ki tek başına oy vermek yetmeyecek bu ülkeyi emeğin, barışın ve özgürlüğün ülkesi kılmak için sandığa da, sokağa da sahip çıkacağız” Dedi.

PUSULADA SOL PARTİ VAR

Av. Kamil Doğan, SOL Parti’nin devrimci programıyla emekçilerin, ezilenlerin, gençlerin ve kadınların kendi hakları ve geleceği örgütlendiği toplumsal mücadeleyi geliştirme sorumluluğuyla parlamento seçimlerinde seçim pusulasında yer aldığını belirterek,  20 yıllık felaket iktidarının yaptıklarına karşı öfkeli olduklarını ancak 20 yıllık felaket iktidarına göndermeye en yakın dönemde olunduğuna dikkat çekerek, “20 yıllık felaket iktidarının yaptıklarına karşı öfkeliyiz. İnşa ettikleri rejimin suretini en acı şekilde depremde kaybettiğimiz binlerce yurttaşımızın acısıyla bir kez daha hissettik. 
Ne mutlu ki tüm bu kötülüğe inat dayanışmayı unutmayanlar var.  Arama kurtarma için bölgeye koşan madenciler var. Haftalardır bölgede dayanışmayı örgütleyen gönüllüler var.
Sosyalistler, devrimciler, muhalefetin tüm özneleri ile birlikte yıkılan kentlerde yeni bir hayatı filizlendirdik. Depremde hep birlikte bu kötülüğe karşı nasıl dayanışma seferberliği içerisinde olduysak, bu Talibancı ittifakın kökünü kazımak için de tüm muhalefet güçleriyle hep birlikte mücadele seferberliğinde olacağız. 
Bizler, SOL Parti olarak yollara düşerek bir yürüyüş başlattık. Halkın sağlık, eğitim ve barınma hakkı için mücadele ettik. Köy köy, mahalle mahalle, birim birim örgütlenerek halkın içinde güçlendik. Memleketin dört bir yanında yürüyüşler ve buluşmalar gerçekleştirdik. Şimdi, bu yürüyüşümüzün en kritik eşiğindeyiz.

15 Mayıs sabahında yeni bir başlangıç yapmak için bu kritik etabı adım adım örgütlemeliyiz.

En başta, muhalefet olarak elimize geçen moral üstünlüğü halkla buluşturmalıyız. Çarşıda, pazarda, sokakta, mahallede hayatın aktığı her yerde kazanma iradesini halkla buluşturmalıyız. Nasıl 16 Nisan referandumunda devletin ‘EVET’ ine karşı, halkın ‘hayır’ını sokak sokak, mahalle mahalle örgütlediysek, şimdi de sokak sokak, mahalle mahalle kazanma iradesini halkla buluşturmalıyız. Seçim zaferinin anket araştırmalarından değil, halkla bire bir temastan geçtiğini unutmamalıyız. Halkın güçlü değişim talebine, sokakta bire bir kazanma irademiz ile dokunursak 15 Mayıs’ta yeni bir başlangıç yapabiliriz. 14 Mayıs’ta SOL'a güç verin ki; memleketin geleceğinde sol olsun. Pusula da sol var; devrimciler var; pusula’da Türkiye’nin sol partisi var Memleketin geleceği için bize güç verin, SOL'a güç verin." Dedi. 

sol-parti-adayi-dogan-sandiga-da-sokaga-da-sahip-cikacagiz2

sol-parti-adayi-dogan-sandiga-da-sokaga-da-sahip-cikacagiz1