Özel Denizli Seviye Anadolu Lisesi ve Ortaokulunda Gaziler Günü Etkinliği Özel Denizli Seviye Anadolu Lisesi ve Ortaokulunda Gaziler Günü Etkinliği

Milyonlarca üniversite adayının beklediği YKS'de ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) saat 10.15'te başladı ve 180 dakika sürecek. AYT'de adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40 soru, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40 soru, Matematik Testinde 40 soru, Fen Bilimleri Testinde 40 soru soruldu. Denizli’de sınava giren öğrenciler, görevlilerin kimlik ve belge kontrolü, polis ekiplerinin de üst araması yapmasının ardından salonlara alındı. Bazı anne ve babalar okulların çevresinde çocuklarını bekledi.
Her yıl geç kalanların olduğu sınavda manzara bu yıl da değişmedi. Sınav merkezine ucu uçuna gelen adaylar, koşarak sınava yetişmeye çalıştılar. Sınav salonlarının kapısı 10.00'da kapanacağı için 09.50'de görevliler tarafından çağrı yapıldı. Son 1 dakika kala koşarak kapıdan geçenlerin olduğu görüldü. Kapılar 10.00'da kapandı.

"Dünkü sınav çok kolaydı"

İkinci üniversitesine girmek için ikinci oturuma katılan Hüseyin Zeyt Karta, "Dünkü sınav çok kolaydı. Sorular gayet açık ve netti. Zorlayıcı soru sayısı çok azdı. Yarım saat önceden geldim ve sınava çalışmadım. Bugünkü sınavın da çok zor olacağını düşünmüyorum. Zaten çok önemli konuları elemişler" dedi.

sinava-saniyelerle-yetisti-3sinava-saniyelerle-yetisti-1sinava-saniyelerle-yetisti-2