HABERDENİZLİ.COM

Silahla adliyeye gelen Kemal S., boşanmak isteyen eşine kurşun yağdırdı. Adliye önünde dehşet saçan öfkeli koca Kemal S., silahından çıkan kurşunla yere yığılan baldızı Fadime Boz hayatını kaybetti eşi Şengül Sezgince ve Ali Maden Avcı ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Ali Madenci'den ve Şengül Sezgince'den de acı haber geldi. Tedavi gördükleri hastanede hayatlarını kaybettiler.

BARO BAŞKANI İLHAN’DAN AÇIKLAMA

Sabah saatlerinde Denizli adliyesi önünde yaşanan ve iki kişinin hayatını kaybettiği cinayet ile ilgili ilk yorum Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan’dan geldi. Denizli adliyesinin önünü kana bulayan ve bir kadının bir erkeğin yaşamını kaybettiği cinayet olayı sonrasında konuşan Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, “Bu çok vahim bir olay” nitelemesi yaptı. “Türkiye’de Denizlimizin isminin kadın cinayeti ile anılıyor olması ölen yurttaşlarımızın acısı gibi bizleri ayrıca üzmüştür” diyen İlhan, “Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralı yurttaşımıza acil şifalar diliyorum” dedi. Olayın yaşandığı saate dikkat çeken İlhan, “Olayın oluş saati göz önüne alındığında daha vahim boyutlara ulaşması söz konusu olabilirdi. Çünkü orası çok sayıda vatandaşlarımız gerek adliyeye girmek ve gerekse de işi bitenlerin çıkış noktasıydı. Öncelikle aile içi şiddeti ve kadın cinayetlerini ortadan kaldırmak için mücadele etmek hepimizin görev bu noktada yapılması gereken ne varsa bir an önce hayata geçirilmesi için yetkililere sesleniyorum. Bizler de Türkiye Barolar Birliği ve Denizli Barosu avukatları olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi. Fadime B. olay yerinde hayatını kaybetti. Şengül S. ve Ali Maden A. ambulansla hastaneye kaldırılırken Şengül S. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

ÖLÜ SAYISI 3’E YÜKSELDİ

Fadime B. olay yerinde hayatını kaybettiği açıklayan İlhan, ölü sayısının üçte çıktığını söyledi. İlhan, “Şengül S. ve Ali M. ‘nin de hayatlarını kaybettiğini öğrendik. Olay bakan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Savcı Hasan Cumbul olayı tüm ayrıntıları ile tetkik etmektedir. Böyle bir olayın tekrar edilmemesi için gerekli önlemlerin alınması vicdani bir görevdir” dedi.