Her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan sigara halk sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Kanser gibi hastalıkların ortaya çıkma oranını artıran sigarayı bırakma tedavisinin ücretli olması nedeni ile birçok vatandaş bu hizmetten yararlanamıyordu. Sağlık Bakanlığı, sigara bırakma tedavisi kapsamında dağıtılan nikotin replasmanları ve ilaçların ücretsiz olması için yeni adımlar attı. 

Polisevi’nde Şehit ve Gazi Aileleri İle Birlikte Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu Kuruluş Yılı Kutlandı. Polisevi’nde Şehit ve Gazi Aileleri İle Birlikte Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu Kuruluş Yılı Kutlandı.

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, sağlık kuruluşlarında sigara bırakma tedavisi alan hastaların kullanacakları nikotin replasman preparatları ve ilaçlar 500 bin adetle sınırlı olmak üzere ücretsiz olacak. Alınan bu karar doğrultusunda sigara bırakma tedavisi gören vatandaşlar ilaç masrafları ile ilgili 4736 sayılı kanun hükmünden muaf tutularak, hizmetlerden ücretsiz veya indirimli olarak yararlanabilecekler.