Sarayköy'de 250 Dekarlık Ekin Kül Oldu

Denizli'ye bağlı Sarayköy İlçesi, Sazak Mahallesinde ekin tarlasında başlayan yangın 100 dekarlık biçilmemiş, 150 dekarlık biçilmiş toplamda 250 dekarlık mahsül kül oldu.

Sarayköy'de 250 Dekarlık Ekin Kül Oldu

İddiaya göre, Denizli'nin Sarayköy ilçesi Sazak Mahallesinde ekin tarlalarının bulunduğu arazide henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler hızla büyüdü ve İbrahim Çetin’e ait 60, İbrahim Yiğit’e ait 40 dekarlık biçilmemiş tarlayı küle çevirdi. Dumanları ve alevleri gören vatandaşlar hemen itfaiye ve orman ekiplerini arayarak yardım istedi. Olay yerine Büyükşehir’e ait 8 itfaiye aracı, 2 su tankeri ve 35 personel, takviye olarak da orman ekiplerine ait 5 arasöz 15 personel, sevk edildi. Yangın çıkan arazinin dört bir yanından müdahale edilmeye başlandı. Yaklaşık 4 saat süren müdahalenin ardından alevler kontrol altına alındı.

Fakat alevler biçilmiş, anız halinde ve makilik alana da sıçradı ve toplamda 250 dekarlık bir alanda etkili oldu. Alevleri kontrol altına alan ekipler soğutma çalışması başlattı. Meydana gelen üzücü olay sonrası en büyük zararı ekin tarlalarını biçmeyen İbrahim Çetin ve İbrahim Yiğit yaşadı. Ekinleri gözleri önünde cayır cayır yandı. Çiftçiler bu durumu gözyaşları içerisinde izledi. Yaşanan olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

sarayköy sazak yangın

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER