İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle Sarayköylü 12 basketbol sever bir araya geldi, Sarayköyspor Basketbol Takımı kuruldu. Mühendis, işçi, esnaf ve iş adamından oluşan takımın kaptanı Haldun Aydoğdu, tek hedeflerinin ilçeye basketbol sporunu yayarak gençlere takımı devretmek olduğunu söyledi.

SARAYKÖY 04.12.2019, 15:45 04.12.2019, 15:52
İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

HABERDENİZLİ.COM

Sarayköy, basketbol sporu ile yeni bir ligde daha yerini aldı. Mühendis, işçi, esnaf ve iş adamından oluşan Sarayköyspor Basketbol Takımı kuruldu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle Sarayköylü 12 basketbol sever bir araya geldi.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Denizli Büyük Erkekler kategorisinde mücadele eden Sarayköyspor Basketbol Takımı son olarak Hasan Güngör Spor Salonu’nda Servergazi Basketbol Takımı ile karşılaştı. Mücadelede takımı Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Cansever yalnız bırakmadı.

Siyah, kırmızı renkler adına basketbol dalında da mücadele edilmesinden mutluluk duyduğunu anlatan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköyspor Basketbol Takımımızı iş adamı, mühendis, esnaf ve işlerinde başarılı olmuş birçok arkadaşımız oluşturuyor. Bu yoğun tempolarında spora ayırdıkları vakti Sarayköyspor’un başarısı için sahalara taşıyan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ederim. Hentbol, folklör takımımızla ilçemizin adını birçok başarılara taşıdık.  İnşallah Sarayköyspor Basketbol Takımı da bu ligde adından bahsettirecek ve gelecek nesillere güzel örnek olacak. Sarayköy ilçesi basketbol ile daha bugün tanışmış değil. Yıllar önce hem Sarayköy Lisesi hem de Sarayköy Kız Meslek Lisesi olarak Denizli özelinde büyük başarılara imza atmış bir ilçemiz Sarayköy. Bugünde Büyük Erkekler Liginde arkadaşlarımız mücadele veriyorlar. Ben kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki maçlarda bu salonu Sarayköyspor taraftarları ile doldurmayı ümit ediyorum” dedi.

İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Cansever, “ Kurumumuz olarak birçok branşta Sarayköylü gençlere, çocuklara, büyüklere hizmet vermekteyiz.  Sarayköy Belediyesi’nin desteğiyle de büyükler kategorisinde ilk defa liglerde basketbolda faaliyet göstermeye başladık. Biz bunu alt kategorilere de yaymaya çalışacağız. Önümüzdeki günlerden itibaren en alt kategoriden başlayarak kız ve erkeklerde Sarayköy’ün adını basketbolda da duyurmak istiyoruz” diye konuştu. 

İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

Sarayköyspor Basketbol Takım Kaptanı 43 yaşındaki Haldun Aydoğdu, “ Satış pazarlama işi ile uğraşıyorum ve basketbolu seviyorum. 2013 yılında şimdiki takımdaki arkadaşlarımızın çoğu ile bir takım kurmuştuk. Ben İstanbul’a gittiğim için takımdan ayrıldım. Arkadaşlarımın da vakitleri olmayınca pek ilgilenen olmamış. Denizli’ye dönüş yaptığımda tekrar takımımızı kurmak istedik. Sağ olsun Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş destek çıktı. Şimdi mücadele içindeyiz. Hedefimiz güzel bir birliktelik olması, ilçeye basketbol sporunu yayarak gençlere takımı devretmek” şeklinde konuştu.

İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

Takım içinde yer alan AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakan Gültekin, vakit buldukça spor yaptığını ve takımda oynamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “ Takım gençlerden kurulur demek isterdim ama ortalama yaş grubumuz 40 yaşlarında. Lise, ortaokul döneminde basketbol oynayan kişilerin sonradan basket sevdalılarının tekrar ortaya çıkmasıyla kurulan bir takım. Bu takım hep yenmek için kurulan bir takım değil. Spor yapmak adına kurulan bir takım. Kurulan bu takım ile bizden sonra gelecek olan nesille güzel örnek olabilirsek ne mutlu bize. Amacımız sadece bu. Hedefimiz sadece spor yapmak. Bizden sonra gelebilecek nesillere iyi bir örnek olabilmek.  Bu takımımızın kurulmasında Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederiz. Sarayköyspor adına bize yapılması gereken tüm desteği yaptı” dedi.

İşçi, esnaf, iş adamı basketbol sevdasını liglere taşıdı

SARAYKÖYSPOR BASKETBOL TAKIMI OYUNCULARI
Sarayköyspor Basketbol Takımını ), Ziraat Mühendisi ve AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakan Gültekin Hakan Gültekin (42), Satış Pazarlama işi ile uğraşan Mehmet Kasap (33), Satış Temsilcisi Lütfi Genç (43), İşletme Müdürü Mustafa Çetinkaya (29), Satış Pazarlamacı Haldun Aydoğdu (43), İhracaat Temsilcisi Hüseyin Tanrıkulu (31), Satış Temsilcisi Tolga Tekinaslan (33), Satış Temsilcisi Yusuf Demir (33), İdari İşler Sorumlusu Mustafa Çağlar (45), Satış Temsilcisi Ali Verimli (45), Tekstil Satış Müdürü İbrahim Bayrakçı (43) oluşturuyor.

Yorumlar (0)