Başkan Özbaş’tan Efe ve Yarenlerle Şampiyonluk Zeybeği

Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, başarıyı elden bırakmıyor. 2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, “Halk Oyunları İl Şampiyona”sında  girdikleri 4 dalda da birinci oldu.  Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şampiyonları ilçe girişinde karşıladı.

Başkan Özbaş’tan Efe ve Yarenlerle Şampiyonluk Zeybeği

HABERDENİZLİ.COM

Halk oyunları dendiğinde akla gelen ilk isim olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, başarı meşalesini ellerinden bırakmıyor. 2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, gösterdikleri performanslarla Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda düzenlenen “Halk Oyunları İl Şampiyona”sında girdikleri 4 dalda da birinci oldu.

Yıldızlar geleneksel düzenlemesiz, gençler geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemeli, gençler geleneksel düzenlemeli dalda birinci olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu’nu ilçe girişinde vatandaşlarla karşılayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu antrenörü Ömür Günay’ı, yarenleri ve efeleri tebrik etti.

Başkan Özbaş, şampiyonluğu yarenlerle ve efelerle Efe Meydan’ında zeybek oynayarak kutladı.

Sarayköy’deki gençlerin her zaman arkasında olduğunu belirten Başkan Özbaş, “Bizler gençlerimize güveniyoruz. Her zaman dediğimiz gibi onlara imkan verildiğinde neler yapabileceklerini görüyoruz. Bu başarımızda bunlardan bir tanesi… Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğumuz adını ülkemize duyurmaya başladı. Sarayköyümüzün ismini başarı hikayelerinde duymak bizleri gururlandırıyor. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER